این چندمین بار است که اپل واچ توانسته با کمک قابلیت های سلامتی خود جان صاحبان خود را نجات دهد. طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده این ساعت هوشمند توانسته با کمک ویژگی های مربوط به سلامت قلب یک تومور نادر را شناسایی کند.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ساعت هوشمند اپل […]
 این چندمین بار است که اپل واچ توانسته با کمک قابلیت های سلامتی خود جان صاحبان خود را نجات دهد. طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده این ساعت هوشمند توانسته با کمک ویژگی های مربوط به سلامت قلب یک تومور نادر را شناسایی کند.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ساعت هوشمند اپل با کمک قابلیت‌های سلامتی خود توانست یک تومور نادر را شناسایی و جان کاربر خود را نجات دهد. این گزارش که توسط شبکه خبری CBS News  منتشر شده است می گوید یک زن شصت و هفت ساله به نام کیم دورکی که از یک ساعت هوشمند اپل استفاده می کرد بارها با هشدار این ساعت مبنی بر ایجاد مشکل در انقباض دهلیزی مواجه شده بود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 پس از مراجعه وی به بیمارستان مشخص شد علت این هشدارها وجود نوعی تومور ناشناخته و تهاجمی می باشد. طبق گفته های این زن ساعت اپل دو شب متوالی هشدارهایی را برای وی ارسال کرده بود. در ابتدا وی تصور می کرد این هشدار بابت مشکل در دستگاه اپل ایجاد شده است. وی در این مورد می گوید: در هشدار شب سوم اعداد تغییر کرده و زیاد شده بودند به همین دلیل با وجود هیچ گونه مشکل به اورژانس مراجعه کردم و تصمیم داشتم ساعت خود را دور بیندازم.
 پس از مراجعه به اورژانس مشخص شد در زمان هشدار های اپل این زن دچار انقباض دهلیزی شده بود دلیل آن نیز وجود همان تومور بوده است. پزشکان نیز پس از آن نامنظم بودن تپش قلب وی را تایید کردند. این تومور نادر می‌تواند با رشد سریع خود باعث توقف جریان خون قلب و در نهایت سکته شود. نکته مهم عدم وجود هیچ گونه نشانه دیگر در این فرد بوده است. ساعت هوشمند اپل نیز توانست تنها علامت موجود را به درستی تشخیص دهد و جان این فرد را از مرگ حتمی نجات دهد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster