دانشمندان قصد دارند با هدف توسعه درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی میلیاردها سلول بنیادی را در ایستگاه فضایی پرورش دهند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان مرکز پزشکی سیدرز-ساینای قصد دارند رشد و پرورش میلیاردها سلول بنیادی را در ایستگاه فضایی بررسی کنند. هدف آنها نیز توسعه مجموعه ای از […]
دانشمندان قصد دارند با هدف توسعه درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی میلیاردها سلول بنیادی را در ایستگاه فضایی پرورش دهند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان مرکز پزشکی سیدرز-ساینای قصد دارند رشد و پرورش میلیاردها سلول بنیادی را در ایستگاه فضایی بررسی کنند. هدف آنها نیز توسعه مجموعه ای از درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی خواهد بود. دروف سارین از محققان این پروژه در ماموریت ارسال سلول های بنیادی به ایستگاه فضایی اعلام کرد در صورت موفقیت این پروژه احتمالاً امکان رشد میلیاردها سلول بنیادی در فضا فراهم می شود. سلول های بنیادی امکان تولید هر نوع سلولی در بدن را خواهند داشت. همچنین به دلیل سازگاری زیاد می‌توانند در درمان بسیاری از بیماریها از جمله پارکینسون و بیماری های قلبی به عنوان ابزار کلیدی مورد استفاده قرار بگیرند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
سلول های بنیادی اولیه برای این تحقیق توسط کپسول دراگون شرکت اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی ارسال شده است. در ایستگاه فضایی نیز چندین آزمایش سلولهای بنیادی انجام گرفته است زیرا در شرایط ریز گرانش میتوان از محیط متفاوتی برای روش ها و کاربرد های جدید استفاده کرد. بنابراین فضا می تواند یکی از مشکلات تولید انبوه سلولهای بنیادی را برطرف کند تا پس از آن استفاده از این سلولها و کاربردی شدن آن در درمان ها افزایش یابد.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار پزشکی و سلامت مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster