اسپیس ایکس با هدف انجام اولین پرتاب مداری خود قصد دارد از برج پرتاب و بازوهای مستقر که وظیفه نگهداری موشک پیش از پرتاب را برعهده دارند برای فرود و گرفتن موشک تقویت کننده استارشیپ استفاده کند. در حالیکه این اقدام ممکن است باعث نابودی سکوی پرتاب شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی […]
اسپیس ایکس با هدف انجام اولین پرتاب مداری خود قصد دارد از برج پرتاب و بازوهای مستقر که وظیفه نگهداری موشک پیش از پرتاب را برعهده دارند برای فرود و گرفتن موشک تقویت کننده استارشیپ استفاده کند. در حالیکه این اقدام ممکن است باعث نابودی سکوی پرتاب شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، احتمال انجام این مانور خطرناک توسط شرکت اسپیس ایکس در اولین پرتاب مداری خود و استفاده از برج پرتاب و بازی های نگهدارنده بسیار زیاد است. طبق اخبار منتشر شده که توسط این شرکت به کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده نیز ارسال شده است این شرکت تغییرات زیادی را در برنامه‌های خود ایجاد کرده است. یکی از آنها فرود  دو مرحله موشک در اقیانوس خواهد بود. بدین ترتیب دو مرحله موشک یکی تقویت کننده و دیگری مرحله بالایی به طور جداگانه فرود می آیند. مرحله تقویت کننده در خلیج مکزیک و مرحله بالایی در نزدیکی هاوایی.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
از طرفی این برنامه نشان می دهد اولین پرتاب مداری از پایگاه استاربیس مرحله تقویت کننده به نام سوپر هوی پس از جدایی از مرحله بالا به زمین بازگشته و یا در خلیج مکزیک فرود می آید. سپس توسط برج پرتاب و بازو های آن به پایگاه استاربیس باز می گردد. البته اسپیس ایکس برای فرود این تقویت کننده برنامه دیگری نیز در نظر دارد که به نظر کمی خطرناک می رسد در حالی که تقویت کننده استارشیپ حدود ۷۰ متر ارتفاع دارد در زمان فرود باید در ارتفاع ۱۲۰ متری بر فراز سکوی پرتاب قرار بگیرد. سپس بازوهای استاربیس آن را در آغوش بگیرند. این اقدام از چند جهت می تواند خطر ناک باشد که مهمترین آن امکان خرابی برج پرتاب و حتی تخریب کامل آن خواهد بود. زیرا استاربیس که به اندازه یک آسمان خراش است تنها برج پرتاب استارشیپ محسوب می شود.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار نجوم و هوافضا مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster