موسسه IDC گزارش داده است که مجموع گوشی‌های عرضه شده در کشور امارلت متحده عربی در سه ماهه اول ۲۰۲۲ برابر با ۱.۵ میلیون دستگاه بوده است که‌ ارزشی حدود ۵۰۰ میلیون دلار داشته است. ‌
این آمار نشان می‌دهد که‌ گوشی هوشمند در امارات‌ متحده عربی با تقاضای بسیاری زیادی روبه‌رو است، بطوریکه حدود ۹۹،۵۵ درصد از کل گوشی‌های عرضه شده در این کشور از نوع هوشمند و فقط ۰.۴۵ درصد از نوع گوشی‌های ساده بوده‌اند.
طبق گزارش IDC، امارات متحده عربی حدود ۲۵ درصد کل گوشی‌های عرضه شده در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را به خود‌ش اختصاص داده است. کل گوشی‌های عرضه شده در این ‌منطقه در مجموع ۶.۱ میلیون دستگاه بوده است. ‌
بازار گوشی‌های هوشمند در جریان شیوع کرونا رشد چشمگیری داشت ولی با وجود این به نظر می‌رسد با فروکش کردن کرونا و بازگشت شرایط به حالت عادی، میزان تقاضا برای این ‌گوشی‌ها کاهش یافته است.
طبق گزارش IDC، میزان عرضه گوشی‌های هوشمند به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در سه ماهه اول ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰.۸ درصد کاهش یافته است، اما در عوض نسبت به سه ماهه قبلی ۰.۴ درصد افزایش یافته است. این در حالیست که عرضه گوشی‌های غیرهوشمند  ۹.۸ درصد کاهش یافته است. نکته جالب اینکه‌، ارزش بازار گوشی هوشمند در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ۲.۱ میلیارد دلار رسیده است. 
منبع: Gizchina
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster