لکه خورشیدی عظیم که به سمت زمین قرار دارد حدود ۹ هزار و ۸۰۰ کیلومتر عرض داشته و هر لحظه می تواند فوران کند. طبق گفته محققان این لکه عظیم خورشیدی که اخیراً مشاهده شده است در صورت فوران می‌تواند به طوفان های مغناطیسی در زمین منجر شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی […]
لکه خورشیدی عظیم که به سمت زمین قرار دارد حدود ۹ هزار و ۸۰۰ کیلومتر عرض داشته و هر لحظه می تواند فوران کند. طبق گفته محققان این لکه عظیم خورشیدی که اخیراً مشاهده شده است در صورت فوران می‌تواند به طوفان های مغناطیسی در زمین منجر شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لکه های خورشیدی یا همان خال های تیره روی سطح خورشید در صورت فوران به سمت زمین طوفان های مغناطیسی ایجاد خواهند کرد. این لکه جدید نیز به صورتی است که هر لحظه ممکن است فوران کند. هنوز محققان نحوه گسترش و بزرگ شدن این لکه را نمی دانند. ولی احتمال میدهند در صورت انفجار به شراره های خورشیدی خطرناک نوع M تبدیل شوند. به طوری که در اثر انفجار های پر انرژی در طول چندین ساعت می‌توانند باعث نابودی میدان مغناطیسی زمین شوند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 علاوه بر آن این انفجارها اختلال در سیستم ناوبری رادار و جی پی اس را نیز به دنبال دارند. در صورت ضعیف بودن این انفجار های پر انرژی نیز در نهایت شفق های قطبی با شدت بیشتر ایجاد می شوند. البته ممکن است لکه خورشیدی اخیر در زمان فوران دیگر رو به زمین نباشد. بدین ترتیب انرژی ایجاد شده در اثر انفجار در فضا پراکنده شده و دیگر خطری زمین را تهدید نمی کند. یکی از نکات مهم این لکه جدید رشد و تغییر مداوم است. به همین دلیل باعث عدم اطمینان اخترشناسان از رخدادهای آینده شده است. در صورتی که یک لکه خورشیدی به سمت زمین باشد در حالت فوران شعله های انفجار آن تنها در چند دقیقه به جو زمین می رسد که به دنبال آن اثرات مخرب ایجاد خواهد شد.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار نجوم و هوافضا مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster