اینتل در بنچمارک‌های رسمی ادعا می‌کند گرافیک دسکتاپ Arc A750 عملکرد بهتری از گرافیک ۴۰۰ دلاری RTX 3060 انویدیا از خود نشان می‌دهد.
پس از مد‌ت‌ها انتظار، سرانجام عرضه‌ی گرافیک‌های کلاس دسکتاپ Intel Arc در بازارهای خارج از چین آغاز شده است و برخی از کارشناسان این گرافیک‌ها را به‌صورت تخصصی بررسی کرده‌اند. در همین زمینه، اینتل نیز بنچمارک‌های رسمی گرافیک Arc A750 را دردسترس قرار داده است. تمامی شواهد نشان می‌دهد Arc A750 قرار است تنها مدل از گرافیک‌های پرچم‌دار اینتل با تمرکز بر بازار مین‌استریم باشد.
اینتل در ویدئویی کوتاه، به توانایی‌های کارت گرافیک Arc A750 در اجرای بازی‌های Cyberpunk 2077 ،Borderlands 3 ،Control F1 2021 و Fortnite اشاره کرده و سراغ مقایسه‌ی این گرافیک با گرافیک میان‌رده‌ی GeForce RTX 3060 انویدیا رفته است. این گرافیک‌ها در بررسی اینتل روی سیستمی استفاده شده‌اند که پردازنده‌ی Core i9 دارد. نتایج حاصل از بررسی اینتل مربوط به توانایی گرافیک‌ها در اجرای بازی با وضوح 1440p است.
به‌ادعای اینتل، گرافیک دسکتاپ Arc A750 می‌تواند بازی‌ها را با نرخ فریم حدودا ۱۵ درصد بیشتر از RTX 3060 اجرا کند. با درنظرگرفتن این حقیقت که گرافیک A380 در رقابت مستقیم با Radeon RX 6400 (یکی از ارزان‌ترین و پایین‌رده‌ترین گرافیک‌های جدید بازار) به‌مشکل خورد، دیدن عملکرد Arc A750 بسیار امیدوارکننده است.

مقایسه کارت گرافیک Intel Arc A750 دربرابر RTX 3060

در ویدئو اینتل تنها پنج بازی بررسی شده است. اینتل در بخشی از ویدئو می‌گوید که گرافیک Arc در تمامی بازی‌ها نمی‌تواند چنین عملکردی از خود برجای بگذارد. به‌گفته‌ی PCWorld، احتمالاً اینتل بنچمارک‌ها را روی صدها بازی اجرا و درنهایت پنج بازی را انتخاب کرده است که Arc A750 بهترین عملکرد را از خود نشان داده است.

ساختار معماری پردازنده‌های گرافیکی جدید اینتل اهمیت بسیار زیادی در قدرت گرافیک‌های این شرکت دارد. تاکنون، بارها دیده‌ایم که گرافیک‌های Arc تا حد زیادی بر قابلیت ReBAR تمرکز می‌کنند. این قابلیت به پردازنده‌ی مرکزی امکان می‌دهد که مستقیماً به حافظه‌ی ذخیره‌سازی پردازنده‌ی گرافیکی دسترسی داشته باشد. گرافیک‌های انویدیا و AMD می‌توانند از این فناوری استفاده کنند؛ اما میزان سازگاری گرافیک‌های Arc با پردازنده‌های مرکزی اینتل بیشتر است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster