محققان به طور رسمی ارتباط بین نیترات موجود در سوسیس و کالباس و ابتلا به سرطان روده را تایید کردند. طبق گزارش اخیر آژانس ملی امنیت سلامت فرانسه نیترات موجود در سوسیس، کالباس و غذاهای نیم پز می تواند به ابتلا به سرطان روده مرتبط باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، انواع […]
محققان به طور رسمی ارتباط بین نیترات موجود در سوسیس و کالباس و ابتلا به سرطان روده را تایید کردند. طبق گزارش اخیر آژانس ملی امنیت سلامت فرانسه نیترات موجود در سوسیس، کالباس و غذاهای نیم پز می تواند به ابتلا به سرطان روده مرتبط باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، انواع گوشت سوسیس و کالباس به همراه نیترات و دیگر مواد افزودنی برای نمک سود کردن عرضه می شوند تا بتوانند در مدت بیشتری در قفسه فروشگاه ها قرار بگیرند. این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت از سال ۲۰۱۵ تاکنون اینگونه غذاهای فرآوری شده را در بخش غذا های سرطان زا قرار داده است. زیرا نیتریت افزوده شده با شکل گیری مواد شیمیایی در بدن در ارتباط است  و به طور بالقوه می‌تواند باعث افزایش ابتلا به سرطان شود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 در این بین پارلمان فرانسه با توجه به جدی بودن این موضوع تولیدکنندگان این کشور را ملزم به کاهش تدریجی استفاده از نیتریت در محصولات کرده است. گزارش اخیر مربوط به خطرات احتمالی این ماده برای سلامتی نیز توسط سازمان امنیت سلامت فرانسه منتشر شده است. در این گزارش آمده است بیش از ۵۰ درصد موارد نیترید از طریق مواد غذایی مانند سوسیس و کالباس وارد بدن میشود که ارتباط آن با خطر ابتلا به سرطان روده تایید میشود. در صورتی که افراد بیشتر در معرض استفاده از این ماده باشند ابتلا به سرطان روده نیز در آنها افزایش خواهد داشت.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار پزشکی و سلامت مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster