با وجودی که فضاپیمای ناسا از دو سال پیش تاکنون روی سیارک بنو قرار گرفته و توانسته نمونه ای از سنگ و خاک آن را جمع آوری کند اکنون مشخص شد این ماموریت بسیار سخت بوده و ممکن بود سیارک بنو این فضاپیما را در خود غرق کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی […]
با وجودی که فضاپیمای ناسا از دو سال پیش تاکنون روی سیارک بنو قرار گرفته و توانسته نمونه ای از سنگ و خاک آن را جمع آوری کند اکنون مشخص شد این ماموریت بسیار سخت بوده و ممکن بود سیارک بنو این فضاپیما را در خود غرق کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیش از این دانشمندان با تست های آزمایشگاهی تصور می‌کردند فضاپیمای اسیریس-رکس (OSIRIS-REx) در نمونه‌برداری خود در این ماموریت نمی‌تواند اثر خاصی روی سیارک بنو بر جای بگذارد. اما پس از تهیه تصاویر از این سیارک مشخص شد این فضاپیما توانسته یک دهانه هشت متری روی آن ایجاد کند. تا حدی که ناسا مجدداً اسیریس-رکسد را در ماه آوریل ۲۰۲۱ به سمت بنو فرستاد. بررسی‌های مجدد نیز نشان داد به دلیل مقاومت بسیار کم سطحی سیارک در برابر فشار قدم گذاشتن روی آن همانند قدم گذاشتن روی یک استخر توپ های پلاستیکی است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 در شبیه سازی های کامپیوتری که با استفاده از داده های دریافتی از روی سطح بنو انجام شد دانشمندان انسجام سطح آن را بسیار پایین می دانند. به طوری که اگر اسیریس-رکس با سرعت پیشران های خود را روشن نکرده بود ممکن بود در این سیاره دفن شود. ران بالوز از تیم اسیریس-رکس و آزمایشگاه فیزیک جان هاپکینز در مریلند میگوید: حتی با وجود روشن شدن پیشران ها برای خارج شدن از سطح این سیاره هنوز در حال پایین رفتن بودیم. این در حالی است که یافته های مربوط به این سیاره از روی زمین بسیار متفاوت بود و تصور می شد این سیارک دارای سطح بسیار سخت است. بدین ترتیب ممکن است دیگر دانسته های ما درباره دیگر سیارک ها و خطراتی که ممکن است ایجاد کنند نیز متفاوت باشد.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار نجوم و هوافضا مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster