ایلان ماسک چند روز پیش اعلام کرد که از خرید توییتر منصرف شده است و حالا توییتر تمام تلاش خود را می‌کند تا ماسک را مجبور به خرید این شرکت به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار کند‌.
پروسه خرید توییتر توسط ماسک از زمانی متوقف شد که او اعلام کرد تا مشخص تکلیف تعداد کاربران فیک این شبکه اجتماعی هیچ ‌کاری نمی‌کند‌ و منتظر می‌ماند تا مدیران توییتر اسناد کافی در اثبات ادعای خود مبنی بر کمتر از ۵ درصد بودن تعداد اکانت‌های فیک ارائه کنند. 
ماسک سپس اعلام کرد که‌ توییتر به درخواست او جواب مثبت نداده است و محبور است که حتی بدون پرداخت جریمه ۱ میلیاردی از قرارداد خارج شود و چند روز پیش هم با ارسال نامه‌ای به بورس اوراق بهادر آمریکا گفت که به‌کلی از خرید توییتر منصرف شده است. 
ماسک هرچند به‌طور مستقیم این موضوع را در توییتر اعلام نکرده است اما با انتشار چند میم (meme) به‌طور تلویحی به آن اشاره کرده است. یکی از میم‌ها نشان می‌دهد که او در حال خندیدن به وقایعی است که در پروسه خرید توییتر اتفاق می‌افتند. میم بعدی فردی به نام Chuck Norris را نشان می‌دهد که در حال انحام بازی شطرنج است که در زیر آن عبارت “مات کردن” نوشته شده که اشاره به قضیه توییتر دارد. 
بلومبرگ گزارش داده است که توییتر قصد دارد در برابر تصمیم ماسک برای نخریدن این شرکت اقدام حقوقی انجام دهد و از او شکایت کند‌. در حال حاضر، ارزش هر سهم توییتر به 34.17 دلار افت کرده است که بسیار کمتر از قیمت 54.20 دلار در زمان پیشنهاد خرید ایلان ماسک است.
در هر حال، به نظر می‌رسد که ماسک و توییتر وارد یک دعوای حقوقی بزرگی شده‌اند و معلوم نیست که نتیجه آن چه خواهد شد. باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده چه اتفاقاتی می‌افتد. نظر شما درباره این موضوع چیست؟
.منبع: Techspot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster