استارتاپ آلمانی Okapi Orbits با هدف رفع مشکل چالش بزرگ ترافیک فضایی قصد دارد شبکه گسترده ای از داده ها را برای تهیه نقشه ای از ترافیک شناور در فضا ایجاد کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در حال حاضر نظم بخشیدن به فضا و حل مشکلاتی مانند ترافیک فضایی به یک […]
استارتاپ آلمانی Okapi Orbits با هدف رفع مشکل چالش بزرگ ترافیک فضایی قصد دارد شبکه گسترده ای از داده ها را برای تهیه نقشه ای از ترافیک شناور در فضا ایجاد کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در حال حاضر نظم بخشیدن به فضا و حل مشکلاتی مانند ترافیک فضایی به یک چالش و کار بسیار سخت تبدیل شده است. به همین دلیل یک استارتاپ آلمانی به نام Okapi Orbits قصد دارد از طریق داده های دریافتی که از منابع مختلف جمع آوری کرده است از آن برای پیش بینی اتفاقات رخ داده در فضا استفاده کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
هدف اصلی این استارت آپ استفاده از داده های موجود در زمین و گسترش شبکه ای از این داده‌ها برای تهیه نقشه ای از ترافیک شناور در فضا است. برای این کار نیز یک نرم افزار جدید توسعه داده شده است. بسیاری از افراد فعال در حوزه فضا می توانند با استفاده از این نرم افزار به منابع باز و خصوصی جمع‌آوری شده دسترسی پیدا کنند و به این ترتیب ردیابی ماهواره ها، حسگرها و دیگر اجرام در حال پرواز در فضا با دقتی بالا فراهم خواهد شد.
کریستینا نیکولاس مدیر بخش اجرایی شرکت Okapi Orbits در مصاحبه اخیر اعلام کرد تاسیس این شرکت چند سال پیش با همکاری دیگر دانشجویان دکترا انجام شد و از در آن زمان تصمیم برای تجاری سازی ایده نیز گرفته شد.
به گفته آژانس فضایی اروپا طی دو دهه گذشته حدود ۱۲ برخورد تصادفی مانند برخورد، انفجار و جدا شدن قطعه ای از یک جرم فضایی اتفاق افتاده است. از طرفی ذرات بسیاری نیز از برخورد اجرام در فضا باقی می مانند. نیکولاس در این باره می‌گوید: در هنگام رخ دادن این گونه برخورد ها در بیشتر موارد ماهواره ها از بین رفته و می‌تواند بسیار پر هزینه باشد. در حال حاضر نرم افزار ایجاد شده توسط این شرکت توسط ۵۰ مشتری استفاده میشود و استفاده از آن به این افراد کمک می کند تا بتوانند علاوه بر کمک به ماهواره ها، زمان کار و سوخت آن ها را نیز مدیریت کنند.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار نجوم و هوافضا مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster