فسیلی از استخوان فک یکی از اجداد انسان ها در شمال اسپانیا پیدا شده است که به گفته محققان احتمال دارد قدیمی ترین فسیل مربوط به انسانها در اروپا باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان یک فسیل از اجداد انسان در شمال اسپانیا کشف کردند که ممکن است قدیمی ترین فسیل […]
فسیلی از استخوان فک یکی از اجداد انسان ها در شمال اسپانیا پیدا شده است که به گفته محققان احتمال دارد قدیمی ترین فسیل مربوط به انسانها در اروپا باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان یک فسیل از اجداد انسان در شمال اسپانیا کشف کردند که ممکن است قدیمی ترین فسیل انسان های اروپایی باشد. پیش از این نیز یک فسیل با قدمت 1.2 میلیون سال پیش کشف شده بود. اما فسیل کنونی حدود ۱.۴ میلیون سال قدمت دارد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 محل کشف این فسیل در یک سایت تاریخی در کوهستانات آتاپویرکا در شمال اسپانیا بوده است. باستان شناسان این استخوان فک را در تاریخ ۹ تیر پیدا کردند. این منطقه که از نظر اطلاعات تاریخی از غنی ترین نقاط اروپا محسوب می شود قدمتی ۱.۴ میلیون ساله دارد.
جوزه ماریا برومودز از محققان این پروژه میگوید: با توجه به اینکه محل قرارگیری این فسیل دو متر پایین تر از فسیل ۱.۲ میلیون ساله قبلی بوده است احتمالاً قدمت آن نیز بالاتر است. اکنون محققان در حال انجام مطالعات بیشتر برای تکمیل تحقیقات خود روی این فسیل هستند که ممکن است حداکثر تا ۸ ماه طول بکشد. این مطالعات در آینده مشخص می کند فسیل کشف شده متعلق به کدام گروه از انسانها بوده است. بدین ترتیب درک بهتری از فرگشت انسان ها در قاره اروپا نیز به وجود می آید. البته دانشمندان هنوز گونه دقیق فسیل قبلی رو شناسایی نکردند. اما احتمال می‌رود مربوط به گونه انسان پیشگام باشد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster