پژوهشگران آمریکایی قصد دارند از ربات‌های لطیفه گو برای افراد دارای آلزایمر در خانه سالمندان استفاده کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ربات های استفاده شده در خانه سالمندان می تواند برای افراد مبتلا به آلزایمر جوک تعریف کند. این ربات های انسان نما در ایالات مینه سوتا وظیفه مراقبت از بیماران […]
پژوهشگران آمریکایی قصد دارند از ربات‌های لطیفه گو برای افراد دارای آلزایمر در خانه سالمندان استفاده کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ربات های استفاده شده در خانه سالمندان می تواند برای افراد مبتلا به آلزایمر جوک تعریف کند. این ربات های انسان نما در ایالات مینه سوتا وظیفه مراقبت از بیماران مبتلا به آلزایمر را در مراحل اولیه نیز بر عهده خواهند داشت. گروهی از پژوهشگران دانشگاه مینه‌سوتا این ربات ها را توسعه دادند و قصد دارند به افراد در حوزه سلامت عاطفی جسمی و شناختی کمک کنند. این ربات ها نخستین ربات های به کار گرفته شده برای مراقبت از بیماران آلزایمری محسوب می شوند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
آرشیا خان، استاد علوم رایانه از این دانشگاه می گوید: من به همراه دانشجویان تلاش کردیم تا از ربات های انسان نما در خانه سالمندان استفاده کنیم و بدین ترتیب با استقرار آنها برای مراقبت از سالمندان تاریخ سازی کرده ایم.
این دو ربات به کار گرفته شده برای سالمندان مدلی به نام ناو و دیگری رباتی به نام پیر است. این ربات ها می‌توانند تکمیل کننده کارگران انسانی باشند. البته وظیفه آنها بیشتر حمایت شناختی و عاطفی است و رفتار خود را با جوک و داستان هایی که تعریف می کنند بهبود می بخشند. همچنین از دیگر وظایف این رباتها خاطر درمانی خواهد بود.
 در حالت سنتی برای خاطره درمانی از افراد و اشیا گذشته یک فرد کمک گرفته می شود. اما به گفته خان در حوزه رباتیک می توان از این ربات ها استفاده کرد که تصاویر ویدیویی را نشان دهند یا موسیقی مربوط به زمان های گذشته را پخش کنند و بدین ترتیب برای کاربر خاطراتی یادآوری خواهد شد. استفاده از ربات های انسان نما یک گام بزرگ برای کمک به بهبود کیفیت زندگی سالمندان و افراد مبتلا به آلزایمر خواهد بود.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی مراجعه کنید.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster