دانشمندان گونه ای از نیلوفر آبی غول پیکر با برگ هایی بیش از ۳ متر پیدا کردند که پیش از این بارها در معرض دید شان قرار داشته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این گونه جدید به مدت ۱۷۷ سال در معرض دید قرار داشته و هرگز جلب توجه نکرده بود […]
دانشمندان گونه ای از نیلوفر آبی غول پیکر با برگ هایی بیش از ۳ متر پیدا کردند که پیش از این بارها در معرض دید شان قرار داشته است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این گونه جدید به مدت ۱۷۷ سال در معرض دید قرار داشته و هرگز جلب توجه نکرده بود و به تازگی کشف شده است. این گیاه در آرشیو باغ گیاه شناسی سلطنتی کیو در لندن و در کنار دیگر مجموعه های آبزی رشد کرده است. تاکنون دانشمندان آن را به عنوان گونه دیگر می شناختند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 اما مطالعه علمی دقیق آن نشان داد که گونه جدیدی از خانواده نیلوفر آبی محسوب می شود. این بزرگترین نیلوفر آبی کشف شده تا به امروز است به طوری که قطر برگ آن به بیش از ۳ متر می رسد. این گیاه به نام ویکتوریا بولیویانا برگرفته از کشور بولیوی نامگذاری شده است. کارلوس مگدالنا یکی از کارشناسان برجسته علم باغبانی و گیاه نیلوفر آبی این گیاه جدید را با دو گونه غول پیکر دیگر یعنی Victoria amazonica و Victoria cruziana متفاوت می دانست. وی می گوید با دریافت بذر از باغ گیاه شناسی سانتاکروز و گیاه شناسی عمومی لارینکونادا توانسته ایم این گونه غول پیکر را در کنار 2 گیاه دیگر پرورش دهیم. در این زمان مشخص شد که بخش های مختلف این گیاه با دو گیاه دیگر متفاوت است.
باغ گیاه شناسی سلطنتی کیو از سال 1852 با هدف نمایش مجموعه های مختلف از گیاهان احداث شد. نیلوفرهای آبی غول پیکر نیز به عنوان یکی از شگفتی های طبیعت در آن دوران کشف شد و به نام الکساندرینا ویکتوریا نامگذاری شد. به گفته دانشمندان باید بررسی این گیاه برای کسب اطلاعات بیشتر انجام گیرد. هنوز تعداد جوامع این گیاهان و تفاوت های آنها از لحاظ اندازه درک نشده است.
برای دیدن دیگر خبرهای علمی به صفحه اخبار کشفیات جدید مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster