شارپ پیش از معرفی شیائومی ۱۲ اس اولترا اولین شرکتی است که از حسگر بزرگ یک اینچی سونی IMX989 در گوشی خود استفاده کرد. این گوشی حدود دو ماه پیش معرفی شده بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اولین گوشی مجهز به حسگر بزرگ یک اینچی IMX989 سونی گوشی مدل Aquos R7 […]
شارپ پیش از معرفی شیائومی ۱۲ اس اولترا اولین شرکتی است که از حسگر بزرگ یک اینچی سونی IMX989 در گوشی خود استفاده کرد. این گوشی حدود دو ماه پیش معرفی شده بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اولین گوشی مجهز به حسگر بزرگ یک اینچی IMX989 سونی گوشی مدل Aquos R7 شارپ است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
ظاهراً حسگر IMX989 سونی به عنوان بزرگترین سنسور نصب شده روی گوشی مدرن حدود ۲ ماه پیش روی یک گوشی پرچمدار جدید شارپ به نام Aquos R7 استفاده شده است. شارپ سال گذشته برای اولین بار از این حسگر در گوشی هوشمند خود با نام Aquos R6 استفاده کرده بود و اکنون حدود دو ماه پیش در مدل جدید گوشی پرچمدار خود به نام Aquos R7 نیز نسخه بهبود یافته این حسگر را به کار گرفته است.
  اطلاعاتی که در مورد دوربین این گوشی منتشر شده است نشان می دهد حسگر اصلی آن همان IMX989 سونی است که احتمالاً در شیائومی شیائومی 12S اولترا نیز استفاده خواهد شد. شارپ پیش از این نیز زودتر از شرکت‌های کنونی محصولاتی با نمایشگر تمام صفحه و نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز عرضه کرده بود. به عنوان مثال گوشی Aquos Zeta شرکت شاپ اولین مدل مجهز به نمایشگر ۱۲۰ هرتزی بوده است که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد.
 گوشی هوشمند سال گذشته این شرکت نیز اولین گوشی مجهز به حسگر یک اینچی محسوب می شود که قبل از معرفی شیائومی ۱۲ اس اولترا عرضه شده است. در این گوشی یک صفحه نمایش ۲۴۰ هرتزی نیز وجود دارد که باعث می شود سطح روشنایی این نمایشگر به 2000 نیت برسد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster