تقاضای روسیه برای واردات قطعه از ایرانتقاضای روسیه برای واردات قطعه از ایران

تقاضای روسیه برای واردات قطعه از ایران پس از اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور افزایش یافته است. البته ایران و روسیه از مدت‌ها پیش در تبادل قطعات با یکدیگر همکاری داشته‌اند. برخی قطعه‌سازان داخلی از سال‌ها قبل وارد بازار روسیه شده و توانسته‌اند به جایگاه ثابتی در این بازار دست یابند.

طبق ادعای مدیر هیأت انجمن صنایع همگن، ایران در دو حوزه قطعه‌سازی و خودروسازی عملکرد بهتری نسبت به روس‌ها داشته و از توان و تخصص مهندسی بالاتری برخوردار است. قطعه‌سازان عزیز کشورمان در سطح همکاری با خودروسازان بین‌المللی هستند، ولی شرایط کنونی اجازه فعالیت در کنار برندهای مطرح بین‌المللی را نمی‌دهد.

جنگ با اوکراین و خروج خودروسازها و قطعه‌سازهای خارجی از خاک روسیه باعث شده این کشور نیاز بیشتری به همکاری با قطعه‌سازان ایرانی پیدا کند تا بتواند صنعت خودروسازی خود را سر پا نگه دارد. تقاضای روسیه برای واردات قطعه از ایران یک فرصت عالی برای نمایش قابلیت و توانایی صنعتگران ایرانی به کشورهای همسایه (و فراتر) است تا در صورت آزادسازی واردات، بتوان روی همکاری با کشورهای دیگر حساب کرد.

بد نیست بدانید که به درخواست ترکیه، ایرانی‌ها، روس‌ها و ترک‌ها قرار است با ایجاد یک کنسرسیوم سه‌جانبه بین قطعه‌سازان و خودروسازان سه کشور، محصولات مشترک متعددی را تولید کرده و بدین ترتیب وضعیت بازار خود را بهبود بخشند. این ایده در صورت تحقق و تبدیل به پروژه واقعی، منافع بسیاری برای هر سه کشور دارد.

نوشته صنعت خودروسازی روسیه در بند قطعات ایرانی اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.

source

source

توسط digitalwebmaster