هواپیمای خورشیدی ایرباس توانسته است تنها با کمک انرژی خورشیدی حدود ۱۷ روز در لایه استراتوسفر بدون توقف پرواز کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هواپیمای خورشیدی ایرباس به نام زفیر اس Zephyr S قصد دارد رکورد قبلی خود که ۲۶ روز پرواز بی وقفه بوده است را بشکند. به گفته ایرباس […]
هواپیمای خورشیدی ایرباس توانسته است تنها با کمک انرژی خورشیدی حدود ۱۷ روز در لایه استراتوسفر بدون توقف پرواز کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هواپیمای خورشیدی ایرباس به نام زفیر اس Zephyr S قصد دارد رکورد قبلی خود که ۲۶ روز پرواز بی وقفه بوده است را بشکند. به گفته ایرباس این هواپیما آزمایش های مختلفی را در ارتفاع بسیار بالا انجام می دهد. در حال حاضر نیز تنها از انرژی خورشیدی برای پرواز استفاده می کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
ایرباس این هواپیما را طوری طراحی کرده است که می‌تواند بدون توقف و برای مدت های طولانی در لایه استراتوسفر باقی بماند. تاکنون ۱۷ روز از پرواز بدون وقفه این هواپیما گذشته است. هواپیمای Zephyr S که به عنوان یک پهپاد و یک شبه ماهواره یا ماهواره کاذب نیز خوانده می‌شود در ماه ژوئن از میدان آزمایشی یوما ارتش ایالات متحده در آریزونا کار خود را آغاز کرد. این هواپیما می تواند به عنوان یک حسگر برای ارتش مورد استفاده قرار بگیرد. ردیابی این هواپیما نیز از طریق یک نرم افزار ردیابی پرواز به صورت آنلاین انجام می شود.
طبق گفته ایرباس این هواپیما با کمک توانایی خود در استراتوسفر می تواند برای چندین ماه به صورت بی وقفه باقی بماند و قابلیت هایی مانند نظارت بر گسترش آتش سوزی ها یا نشت نفت، نظارت و ردیابی چشم‌انداز محیطی برای مشتریان تجاری و نظامی انجام دهد. این هواپیما یک بال ۲۵ متری و یک بدنه کوچک دارد تا بتواند بهترین عملکرد را در پرواز در ارتفاع بالا داشته باشد. وزن آن حدود ۷۵ کیلومتر و به نوعی یک هواپیمای سبک محسوب می شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster