هوش مصنوعی جدید متا می تواند در لحظه ۲۰۰ زبان مختلف را درک کرده و با دقت بسیار زیاد آنها را ترجمه کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هوش مصنوعی جدید متا در حال حاضر با درک ۲۰۰ زبان موجود در جهان امکان ترجمه آنها با دقت بالا را خواهد داشت. پروژه […]
هوش مصنوعی جدید متا می تواند در لحظه ۲۰۰ زبان مختلف را درک کرده و با دقت بسیار زیاد آنها را ترجمه کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هوش مصنوعی جدید متا در حال حاضر با درک ۲۰۰ زبان موجود در جهان امکان ترجمه آنها با دقت بالا را خواهد داشت. پروژه جدید این شرکت موسوم NLLB به ۶ ماه قبل راه اندازی شد و هوش مصنوعی جدید با آموزش در زبان های مختلف مورد آزمایش قرار گرفت.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 اکنون این شرکت اعلام کرد این پروژه توانسته است در اولین موفقیت بزرگ خود به نام NLLB-200 200 زبان مختلف را درک کند.  متا در پست وبلاگ خود اعلام کرد پروژه NLLB-200 که با موفقیت پشت سر گذاشته شد امکان ترجمه ۵۵ زبان آفریقایی با نتایج عالی را خواهد داشت. مدل هوش مصنوعی جدید این شرکت می تواند ۴۴ درصد نسبت به مدل های پیشرفته بهتر عمل کند و 70 درصد از گویش های آفریقایی و هندی را نیز پشتیبانی خواهد کرد. این در حالی است که ترجمه دو زبان خاص غیر انگلیسی برای مدل های هوش مصنوعی با مشکلاتی همراه است. همچنین متا تصمیم گرفت برنامه های هوش مصنوعی عمومی خود را به صورت متن باز ارائه کند و حتی افراد و سازمان هایی که بتوانند کمکی در راستای توسعه برنامه های مبتنی بر فیسبوک نیوز یا اینستاگرام انجام دهند ۲۰۰ هزار دلار کمک مالی دریافت خواهند کرد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster