به گفته گوگل یک آسیب پذیری روز صفر در مرورگر کروم وجود دارد که می تواند نسخه های ویندوز و اندروید در کروم را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل یک آپدیت امنیتی برای این مرورگر منتشر شده است و بهتر است کلیه کاربران هم اکنون مرورگر دستگاه خود را بروز رسانی کنند. به […]
به گفته گوگل یک آسیب پذیری روز صفر در مرورگر کروم وجود دارد که می تواند نسخه های ویندوز و اندروید در کروم را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل یک آپدیت امنیتی برای این مرورگر منتشر شده است و بهتر است کلیه کاربران هم اکنون مرورگر دستگاه خود را بروز رسانی کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آسیب پذیری‌های روز صفر در صورت برطرف نشدن می توانند باعث ایجاد مشکلات فراوان شوند. گوگل اعلام کرد این آسیب پذیری نیز می‌تواند به سادگی از سوی هکرها مورد سوءاستفاده قرار بگیرد. هنوز نحوه عملکرد این آسیب پذیری اعلام نشده است اما به کاربران پیشنهاد می شود تا هر چه زودتر مرورگر دستگاه خود را به روز رسانی کنند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 با وجود عدم انتشار اطلاعات زیاد درباره این آسیب‌پذیری احتمال دارد هکرها بتوانند با اجرای کدهای مخرب کنترل سیستم کاربر را در اختیار بگیرند. با استفاده از آپدیت اخیر کروم علاوه بر آسیب پذیری جدید به نام CVE-2022-2294 باگ های CVE-2022-2295 و CVE-2022-2296 نیز برطرف خواهند شد.
گوگل از ابتدای سال میلادی تاکنون ۴ آسیب پذیری روز صفر را شناسایی و برطرف کرده است. ظاهراً با توجه به افزایش این آسیب‌پذیری ها تعداد حملات هکرها نیز افزایش داشته است. اغلب مرورگر کروم روی مک و ویندوز به صورت خودکار به روز رسانی میشود. اما در صورتی که کاربر بخواهد به صورت دستی آنها را آپدیت کند باید در منوی Help به بخش About Chrome رفته و نسخه جدید این مرورگر را دانلود کند و سپس با کمک گزینه Relaunch کروم را ریستارت کند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster