ناسا اعلام کرد کاوشگر CAPSTONE در مسیر حرکت به سمت ماه قرار دارد و احتمالاً می‌تواند تا تاریخ ۲۲ آبان به مدار NRHO وارد شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا با هدف پیگیری برنامه آرتمیس فضاپیمای کوچک خود به نام NRHO را توسط شرکت راکت لب در مدار ماه قرار داد. […]
ناسا اعلام کرد کاوشگر CAPSTONE در مسیر حرکت به سمت ماه قرار دارد و احتمالاً می‌تواند تا تاریخ ۲۲ آبان به مدار NRHO وارد شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا با هدف پیگیری برنامه آرتمیس فضاپیمای کوچک خود به نام NRHO را توسط شرکت راکت لب در مدار ماه قرار داد. اکنون این فضاپیما پس از گذشت از مدار پایینی زمین در ماموریت جدید خود در فضا به مکان مشخص رسیده است و اکنون با سرعت بیش از 24500 مایل در ساعت به سمت ماه و مدار هاله ای NRHO حرکت می کند.  احتمالا حدود ۴ ماه دیگر وارد این مدار خواهد شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
مأموریت این فضاپیمای کوچک بخشی از برنامه آرتمیس ناسا محسوب می شود که در آن باید بررسی هایی در مورد محیط اطراف ماه انجام شود. این فضاپیما قرار است در نهایت در فاصله 1.33 میلیون کیلومتری زمین قرار بگیرد.
به گفته ناسا ماموریت کاوشگر CAPSTONE یک ماموریت پر ماجرا خواهد بود. قرار است با صرف انرژی کم در یک مدار برنامه‌ریزی شده قرار بگیرد. شرکت  Terran Orbitalدر کالیفرنیا وظیفه طراحی، ساخت و توسعه فناوری های جدید در آن را بر عهده داشته است. به طوری که به این فضاپیما اجازه می دهد تا بتوانند مانور هایی را با هدف اصلاح مسیر و قرارگیری در مسیر درست انجام دهد.
برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار نجوم و هوافضا مراجعه کنید.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster