بازی‌های سبک شوتر اول شخص (FPS – First Person Shooter)، از جمله هیجان‌ انگیزترین‌ سبک‌های موجود در دنیای بازی‌های رایانه‌ای هستند و یکی از محبوب‌ترین سبک‌های حال حاضر نیز به شمار می‌روند و طی چند سال اخیر روی گوشی‌های موبایلی با سیستم عامل‌های اندروید و iOS هم به محبوبیت باورنکردنی‌ای رسیده‌اند.
علاوه بر موارد ذکر شده، تعدادی از با ارزش‌ترین بازی‌های این صنعت هم از دل همین سبک برآمده‌اند که شامل سری عناوین Halo، Call of Duty، Battlefield، Destiny و موارد دیگری می‌شوند.
شاید باورتان نشود، اما در واقع تعدادی بسیاری خوبی بازی در سبک اول شخص شوتر برای تلفن‌های همراه با سیستم عامل‌ اندروید و iOS نیز موجود است که می‌توانید به تجربه آن‌ها بپردازید. اگر آماده شلیک کردن به دشمنانتان هستید، با وبسایت تک‌فارس همراه شوید تا 10 تا از بهترین عناوین این سبک را برای تجربه روی گوشی‌های هوشمند به شما معرفی کنیم.
البته مد نظر داشته باشید که برای تجره اکثر عناوین این فهرست، به یک گوشی نسبتاً قدرتمند نیاز خواهید داشت، چرا که عمده این بازی‌ها از گرافیک سنگینی برخوردارند، مصرف اینترنت آن‌ها زیاد است و در کل بازی‌هایی هستند که به منابع زیادی نیاز دارند.
فورتنایت یکی دیگر از این عناوین شوتر عالی است که به دلیل این‌که روی Play Store قرار ندارد، ما هم آن‌ را در فهرستمان نیاورده‌ایم.
Call of Duty: Mobile بزرگترین عرضه در تاریخ بازی‌ها را داشت. البته این‌که مردم هم این بازی را دوست دارند در موفیق آن بی تاثیر نبوده است. Call of Duty: Mobile عنوان شوتر اول شخص استانداردی است که از دو مد PvP (تک به تک) و مد بتل رویال 100 نفره برخوردار است.
مد PvP عادی آن شامل حالت استاندارد Deathmatch در کنار موارد تکراری دیگری می‌باشد. بازیکنان همچنین می‌توانند تجهیزات خود را شخصی‌سازی کنند و مواردی بیشتری را نیز باز کنند. این عناون در مقایسه با سایر عناوین شوتر اول شخص، نسبتاً جدید به شمار می‌آید، اما با این حال همین الان هم نام خود را به عنوان یکی از بزرگترین عناوین دنیای بازی‌های مویابلی ثبت کرده است.
Critical Ops یکی از عناوین شوتر اول شخص جدیدتر است. البته از نظر فنی، این عنوان هنوز در مرحله بتای عمومی است و هنوز به طور کامل عرضه نشده است. در این عنوان می‌توانید انتخاب کنید که بخشی از یک واحد ضد تروریستی باشید و خرابکاری‌های تروریست‌ها را متوقف کنید، یا این‌که در نقش یک تروریست قرار بگیرید و نابودی به ارمغان بیاورید.
این عنوان شامل حالت‌های چندنفره آنلاین، فهرست بازیکنان برتر است و گرافیک خوبی هم دارد که همه این موارد در کنار هم تجربه کاملی را برای شما ایجاد می‌کنند. این عنوان نسبت به روزهای اولیه خودش تکامل پیدا کرده و توانسته به یکی از برترین عناوین شوتر اول شخص روی گوشی‌های هوشمند تبدیل شود.
Dead Effect 2  عنوان شوتر اول شخص علمی-تخیلی‌ای است که عناصر ترس، بقا و نقش آفرینی (RPG) را هم در خود جای داده است. شما به عنوان شخصیت اصلی این عنوان بازی خواهید کرد می‌توانید از بین سه پروتاگونیست‌، یکی را انتخاب کنید. علاوه بر انی، به هزاران اسلحه و ایمپلنت‌های مخصوص بدن دسترسی خواهید داشت که می‌توانید این اسلحه‌ها و تجهیزات را در طول بازی پیدا کرده و آن‌ها را ارتقاء دهید. این عناون بیش از 20 ساعت بخش داستانی به شما ارائه می‌دهد و گزینه‌های بسیار زیادی برای ارتقاء دادن در اختیارتان قرار خواهد داشت.
البته که شما شخصیتتان را هم ارتقاء خواهید داد. گرافیک آن نیز فوق‌العاده است. این عناون یکی از بهترین شوترهای اول شخص است که برای بازیکنانی ساخته شده است که از بخش داستانی بیشتر از مبارزات رقابتی با سایر بازیکنان لذت می‌برند. تنها ایراد این بازی، نبود هیچ‌گونه به روزرسانی‌ در طول سال گذشته می‌باشد. ما امیدواریم که سازندگان این عنوان آن را به‌روزرسانی کنند و آن را هموار نگه‌ دارند تا از عرصه بازی‌های موبایلی محو نگردد.
Hitman: Sniper یکی از خاص‌ترین عناوین شوتر اول شخص است. شخصیتی که شما کنترلش را بر عهده دارید، بیرون یک ساختمان قرار دارد و در حال دیدن درون ساختمانی به کمک اسلحه تک تیرانداز خود است. هدف شما از بین بردن اهداف گوناگون است؛ آن‌ هم بدون این‌که کسی راجع به موقعیت قرارگیری شما پی ببرد. این عنوان حاوی بیش از 150 مرحله، تفنگ‌های تک تیرانداز مختلف، فهرست بازیکنان برتر و موارد دیگری است و عناصر استراتژی هم در خود جای داده. قیمت آن نسبتاً کم است و اگر به دنبال عنوانی هستند که به جای زد و خورد سریع، کمی هم از عناصر بازی‌های استراتژیک در خود جای داده باشد، این عنوان برایتان بسیار مفرح خواهد بود.
Infinity Ops در زمان نگارش این مطلب، یکی از جدیدترین عناوین شوتر اول شخص موجود برای گوشی‌های همراه است. این عنوان ابتدا تحت نام متفاوتی عرضه شد و پس از گذشت مدت کوتاهی نامش تغییر کرد. این بازی یک شوتر اول شخص آنلاین رقابتی است که در فضای علمی-تخیلی قرار دارد. این عنوان ویژگی‌های بهتر از میانگین موجود در بین عناوین شوتر موبایلی ارائه می‌دهد؛ از گروه‌های مختلف گرفته تا اسلحه‌های متفوت، جت پک‌ها و گستره‌ای از حالت‌های مختلف درون بازی.
گرافیک و مکانیک‌های این عنوان نیز در مقایسه با اکثر بازی‌های شوتر اول شخص متوسط، خیلی خوب پیاده شده‌اند. اکثر بازخوردهای بازیکنان به این عنوان نیز در کمال شگفتی مثبت بوده است و البته در مواردی نیز برخوردن با باگ‌ها و مشکلات فنی گزارش شده است.
Into the Dead 2 نیز یکی از آن عناوین شوتر اول شخص نو است. بسیاری از همان مکانیک‌های عنوان اول را نیز ارائه می‌هد. هدف بازی نیز دویدن در محوطه‌ای پر از زامبی‌ها و بقا است. بازیکن اسلحه‌های متنوعی برای باز کردن و ارتقاء دادن در اختیار خواهد داشت. نسخه دوم این عنوان همچنین شمال عناصر استراتژی و سگ (به عناون همراه درون بازی) نیز می‌‌باشد. گرافیک آن نیز بالاتر از حد متوسط است.
تجربه آن نیز با وجود این‌که یک بازی موبایلی است، جالب است و حاوی پایان‌های متعددی است. با این‌ï بازی رایگان است، اما شامل پرداخت‌های درون برنامه زیادی است و این مورد اصلا مورد پسند ما نیست. اما با این حال هنوز هم عناو نشوتر اول شخص عالی‌ای است.
Modern Combat 5: eSports از جمله محبوب‌ترین و عامه‌ پسندترین عناوین شوتر اول شخص موجود تلفن‌های همراه است. این عنوان گرافیک خوبی ارائه می‌دهد، محتوای بسیار زیادی دارد، بخش چند نفره آنلاین دارد و مواردی دیگر. محوبیت آن نیز تا حدودی تضمین کننده این است که همیشه کسی هست که یا هم تیمی شما باشد و یا در مقابلتان بازی کند.
این عنوان همچنین دارای بخش داستانی نیز می‌باشد و دارای 6 کلاس شخصیتی متفاوت است که می‌توانید آن‌ها را ارتقاء دهید و شخص سازی کنید. این عنوان همچنین از کنترلرها هم پشتیبانی می‌کند. همه این موارد در کنار هم تجربه بسیاری خوبی را ارائه می‌دهند. این روزها هم این عنوان بیش از پیش خودش را به عنوان یک بازی eSport جلوه می‌دهد.
NOVA Legacy جدیدترین عنوان یک فرنچایز از بازی‌های شوتر اول شخص پرطرفدار است. این عنوان یک شوتر علمی تحیلی است که دارای بخش داستانی کامل، گرافیک خوب، حالت‌های بازی مختلف، حالت چند نفره آنلاین و بیشتر. شما حتی می‌توانید اسحله‌های خودتان را هم بسازید و ارتقاء دهید.
برخی دیگر از ویژگی‌های این عنوان عبارتند از فهرست بازکینان برتر، شخصی سازی شخصیت و بازنمای دوربین مرگ (Death Cam) در حالت چندنفره. این عنوان رایگان است، اما دارای خریدهای درون برنامه‌ای می‌باشد. این مورد برای ما باعث دریافت احساست و تجربیات متفاوتی از نسخه اول آن می‌شود. با این حال اما هنوز هم یکی از برترین‌ها است. هر چند حجم نوشته شده جلوی آن، که 20 مگایبایت است را باور نکنید، چرا که حجم آن خیلی بیشتر از این حرف‌ها است.
PUBG Mobile پروت موبایلی این عنوان شوتر اول شخص بسیار محبوب است که در ابتدا روی کامپیوترهای شخصی و کنوسل‌های بازی منتشر شده بود. در این بازی در جزیره با 100 بازیکن رها می‌شوید و هدف نیز تبدیل شدن به آخرین باقی مانده میان این 100 نفر می‌باشد. تجهیزات، تفنگ‌ها و وسایل نقلیه‌ نیز در سرتاسر نقشه پراکنده شده‌اند و قابل استفاده هستند. با این‌که این این بازی جدید است، اما تجربه بسیار خوبی ارائه می‌دهد. علاوه بر این، مکانیک‌های آن حتی با در نظر گرفتن موبایلی بودنش بالاتر از حد متوسط طراحی شده‌اند. فورتنایت نیز یکی دیگر از گزینه‌های عالی موجود در همان زیر شاخه‌ای است که PUBG هم در آن قرار دارد.
البته عناوین مشابه PUBG زیادی هم وجود دارند که برخی از آن‌ها خوب هستند. در نهایت هم باید بگوییم که توسعه دهندگان در حال کار بر روی بازی جدید با عنوان PUBG: New State هستند که در حال حاضر در حال پیش ثبت نام بازیکنان می‌باشند و اگر عنوان خوبی از آب درآید، ممکن است جای آن را با این نسخه از PUBG در این لیست جابه‌جا کنیم.
Shadowgun War Games نیز جدیدترین عنوان منتشر شده توسط MADFINGER GAMES است که توسعه دهدنگان آن پیشتر نیز فرنچایزهای Unkilled، Shadowgun و Dead Trigger را ساخته‌اند که همگی شوترهای اول شخص عالی‌ای می‌باشند. تجربه این عناون احساسی مشابه Overwatch ارائه می‌دهد. این بازی یک عنوان تمام آنلاین PvP است که شخضیت‌های گوناگونی با توانایی‌های متنوع در آن گنجانده شده‌اند.
با توجه به این‌که عنوان جدیدی است، طبعاً سازندگان هم شخصیت‌های زیادی در آن قرار نداده‌اند، اما تعداد بیشتری در به‌روزرسانی‌های آینده اضافه خواهند شد.
انتشار این عنوان با کمی مشکل همراه بوده است، پس نمرات ثبت شده در پلی استور کمی پایین هستند. اما خوشبختانه به‌روزرسانی‌های آن بسیاری از ایرادات را رفع کرده‌اند. MADFINGER همچنین UNKILLED، سری Dead Trigger  و دیگر بازی‌های سری Shadowgun را ساخته است و همه آن‌ها هم شوترهای اول شخص عالی‌ای هستند.
اگر فکر می‌کنید عنوان شوتر اول شخص عالی‌ای از قلم افتاده است، در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید! شما همچنین با کلیک روی این بخش می‌توانید به فهرست مقالات برترین بازی‌ها و برنامه‌های موبایلی ما دسترسی پیدا کنید.
Sorry. No data so far.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster