تسلا در گزارش جدید خود حجم تولیدات کارخانه‌های خودروی برقی خود را در سه ماهه دوم امسال منتشر کرده است. طبق این گزارش، حجم تولیدات این شرکت نسبت به سه مااه قبل کاهش یافته است. با این حال، در ماه گذشته (ژوئن) یک رکورد ثبت کرده است.
تسلا در سه ماهه دوم امسال (بین آوریل و ‌ژوئن) تعداد 258,580 خودروی الکترکی تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۵.۳ درصدی را نشان می‌دهد. این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ تعداد 206,421 خودرو تولید کرده بود. 
در کل، تسلا تعداد 16,162 دستگاه خودروی برقی مدل S و X و تعداد 238,533 دستگاه مدل ۳ و Y فروخته است و این در حالیست که تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند تسلا در سه ماهه دوم امسال قادر به فروش 295000 دستگاه خودروی برقی خواهد بود، اما بعدا این پیش‌بینی به 250000 دستگاه کاهش یافت. 
البته تسلا در مقایسه با سه ماهه اپل امسال کاهش فروش داشته است بطوریکه در این مدت 310,048 دستگاه فروخته بود که این آمار در سه ماهه دوم حدود ۱۷.۹ درصد کاهش یافته است که دلایل متعددی باعث این کاهش تولید و فروش شدند. 
به نظر می‌رسد برخی از این عوامل خارج از کنترل تسلا بوده‌اند که مربوط به مشکلات زنجیره تامین و تعطیلی برخی کارخانه‌ها در چین می‌شوند. ظاهرا توقف تولید در کارخانه چین تسلا که در ماه آوریل به‌خاطر شیوع مجدد کرونا اتفاق افتاده بود، تاثیر منفی روی تولیدات این شرکت داشته است. 
حالا باید منتطر ماند و دید گزارش مالی سه ماهه دوم امسال تسلا که در تاریخ ۲۰ جولای منتشر خواهد شد چه عملکردی را در بخش درآمد برای این شرکت نشان خواهد داد. 
منبع: Gizchina
Sorry. No data so far.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster