به گفته فدراسیون بین المللی فوتبال از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر فناوری تشخیص آفساید نیمه خودکار مورد استفاده قرار خواهد گرفت. قرار است در این فناوری با کمک دوربین ها و سنسورها اندازه گیری دقیقی در مورد محل دقیق بازیکنان و توپ انجام شود و به این ترتیب یک مدل سه بعدی از خط […]
به گفته فدراسیون بین المللی فوتبال از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر فناوری تشخیص آفساید نیمه خودکار مورد استفاده قرار خواهد گرفت. قرار است در این فناوری با کمک دوربین ها و سنسورها اندازه گیری دقیقی در مورد محل دقیق بازیکنان و توپ انجام شود و به این ترتیب یک مدل سه بعدی از خط آفساید با سرعت و دقت بالا برای داوران ایجاد خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق اعلام رسمی فیفا فناوری تشخیص آفساید نیمه خودکار اکنون می تواند در مسابقات جام جهانی مورد استفاده قرار بگیرد. به وسیله سنسور قرار گرفته در داخل توپ می توان تصاویر سه بعدی از وضعیت مسابقه با سرعت زیاد روی نمایشگر مشاهده کرد. از طرفی تمامی استادیوم های مورد استفاده در این بازی دارای ۱۲ دوربین هستند که هر کدام از آنها می توانند از ۲۹ نقطه بدن بازیکنان به مدت یک ثانیه و برای ۵۰ بار نمونه برداری کنند. این داده ها با کمک تیم VAR و توسط هوش مصنوعی پردازش شده و یک خط آفساید سه بعدی ایجاد خواهد شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
بگفته یوهانس هولز مولر مدیر نوآوری فیفا با کمک سنسور موجود در توپ می توان خط آفساید دقیقی تشکیل داد. همچنین با کمک این فناوری در صورت ایجاد آفساید از داوران تیم VAR برای بررسی وضعیت کمک گرفته می شود. این سومین بازی جام جهانی متوالی است که در آن فیفا از فناوری جدیدی برای کمک به داوران رونمایی می کند. در سال 2014 از فناوری خط دروازه و در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز سیستم کمک داور ویدیویی VAR رونمایی شده بود. احتمالاً فناوری جدید تشخیص آفساید نیز می تواند با کمک داور ویدیویی دقت و سرعت بیشتری برای تشخیص آفساید داشته باشد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster