دانشمندان معتقدند ایجاد یک بانک مدفوع در آینده می تواند پتانسیل بیشتری برای استفاده در معکوس کردن روند پیری (ضد پیری) نسبت به خون بند ناف داشته باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، دانشمندان قصد دارند بانک مدفوع ایجاد کنند تا در مراحل بعدی زندگی انسان ها مورد استفاده قرار بگیرد. به نظر می […]
دانشمندان معتقدند ایجاد یک بانک مدفوع در آینده می تواند پتانسیل بیشتری برای استفاده در معکوس کردن روند پیری (ضد پیری) نسبت به خون بند ناف داشته باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، دانشمندان قصد دارند بانک مدفوع ایجاد کنند تا در مراحل بعدی زندگی انسان ها مورد استفاده قرار بگیرد. به نظر می رسد ذخیره سازی مدفوع در آینده همانند نگهداری خون بند ناف عادی تلقی خواهد شد. آنها قصد دارند با روش مشابه در مورد خون بند ناف روی سلامت روده کار کنند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 به نظر آنها پیوند میکروبیوتای مدفوع FMT می تواند پتانسیل بیشتری نسبت به خون بند ناف داشته باشد. خون بند ناف به دلیل وجود سلولهای بنیادی برای درمان برخی سرطان ها، نقص های سیستم ایمنی و اختلالات ژنتیکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از طرفی FMT می تواند در بیماریهایی مانند آسم، ام اس و دیابت و همچنین چاقی و پیری در آینده در درمان ها موثر باشد. ایده تشکیل بانک مدفوع توسط تیمی از دانشکده پزشکی هاروارد مطرح شده است. در حال حاضر نیز از میکرو بیوتای مدفوع برای درمان عفونت های باکتریایی مکرر روده استفاده می شود.
 روش استفاده از آن نیز به دو طریق انجام می گیرد. در روش اول پیوند مدفوع از طریق لوله و از طریق بینی وارد معده شده و باعث جابجایی باکتری ها میشود. در روش دوم نیز از طریق جراحی این باکتری ها مستقیماً به روده بزرگ منتقل خواهند شد. همچنین می توان از نمونه مدفوع اهدایی برای پیوند مدفوع استفاده کرد. البته پیش از آن آزمایش های متعدد بهداشتی نیز انجام می گیرد. حتی در بریتانیا اهداکنندگان مدفوع می‌توانند مبلغ ۱۰ پوند دریافت کنند. به گفته محققان بانک‌های مدفوع به دلیل وجود باکتری های روده می تواند در مواردی مانند چاقی، سلامت قلب و پیری بیشتر از بانک خون بند ناف کاربرد داشته باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster