دولت چین قصد دارد با هدف کاهش وابستگی به فناوریهای ایالات متحده یک سیستم عامل بومی توسعه دهد. این در حالی است که طی سال های اخیر میزان فروش رایانه های مبتنی بر سیستم عامل مک در چین افزایش داشته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، میزان فروش کامپیوترهای مک در چین […]
دولت چین قصد دارد با هدف کاهش وابستگی به فناوریهای ایالات متحده یک سیستم عامل بومی توسعه دهد. این در حالی است که طی سال های اخیر میزان فروش رایانه های مبتنی بر سیستم عامل مک در چین افزایش داشته است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، میزان فروش کامپیوترهای مک در چین طی سالهای اخیر افزایش داشته است. همچنین بسیاری از چینی ها به تراشه های اختصاصی اپل و مدل های مجهز به آن علاقه زیادی نشان می‌دهند. در این بین دولت چین برای ایجاد یک سیستم عامل اختصاصی برنامه‌ریزی‌هایی را آغاز کرده است تا بتواند وابستگی خود به اپل، مایکروسافت و دیگر فناوری‌های ایالات متحده کاهش دهد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از 9to5Mac ، چین نیز مانند دیگر کشورهای جهان از دو دسته کامپیوتر های ویندوزی و یا دارای سیستم عامل مک استفاده می کند. این در حالی است که اخیرا سهم سیستم عامل مک و همچنین بازار اپل در این کشور افزایش داشته است. به طوری که هم اکنون ۸۵ درصد از سهم بازار مربوط به ویندوز و ۱۵ درصد در اختیار اپل است.
 دولت چین نیز استفاده از فناوری ایالات متحده را نادرست دانسته و به دانشگاه ملی فناوری دفاع ارتش این کشور دستور داده است تا به دنبال ساخت یک سیستم عامل داخلی باشد. البته این کشور در سال ۲۰۰۱ نیز یک سیستم عامل اختصاصی با نام Kylin ساخت که تنها برای سیستم های کامپیوتری نظامی و دولتی مورد استفاده قرار گرفت. از طرفی یک رسانه چینی اعلام کرد که این کشور قصد دارد یک نسخه متن باز از سیستم عامل OpenKeylin ایجاد کند تا بتواند Kylin را به سیستم عامل اصلی کاربران تغییر دهد.
از طرفی چین هم اکنون یک پلتفرم متن باز برای توسعه سیستم عامل دسکتاپ اختصاصی خود نیز ایجاد کرده است. برنامه OpenKylin نیز به برنامه نویسان اجازه خواهد داد تا کدهای کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل Kylin را توسعه داده و در اختیار دیگران نیز قرار دهند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster