موزیلا با انتشار نسخه‌ی ۱۰۲ فایرفاکس، قابلیت حریم‌ خصوصی جدیدی به این مرورگر اضافه کرده که پارامترهای ردیابی آنلاین را به‌طور خودکار از URLها حذف می‌کند.
شرکت‌هایی مثل فیسبوک، Marketo و HubSpot، در URL وب‌سایت‌ها از پارامترهای سفارشی برای ردیابی لینک‌ها و کلیک‌های کاربران استفاده می‌کنند و هدف آن‌ها از انجام این کار، ارائه‌ی تبلیغات شخصی‌تر به کاربران است. اکنون قابلیت جدید فایرفاکس موسوم به Query Parameter Stripping، پارامترهای ردیاب تبلیغات را به‌طور خودکار از URLها حذف می‌کند تا بدین‌ترتیب به افزایش حریم‌ خصوصی کاربران کمک کند.

نحوه‌ی فعال کردن Query Parameter Stripping

9to5Mac می‌نویسد، ارتقای قابلیت‌های حریم‌ خصوصی، بخشی از حفاظت پیشرفته‌ی فایرفاکس درمقابل ردیاب‌های آنلاین است. برای فعال کردن این ویژگی جدید در تنظیمات مرورگر روی Privacy & Security کلیک کرده و سپس گزینه‌ی Strict را در حالت فعال قرار دهید.
البته باید توجه داشته باشید، اگر از مرورگر فایرفاکس درحالت خصوصی استفاده می‌کنید، حتی پس از فعال کردن Strict، پارامترهای ردیابی از URLها حذف نخواهند شد.

نحوه‌ی فعال کردن Query Parameter Stripping در حالت خصوصی

برای فعال کردن این ویژگی در حالت خصوصی مرورگر فایرفاکس ابتدا عبارت about:config را در نوار آدرس وارد و سپس strip را جست‌وجو کنید و گزینه «privacy.query_stripping.enabled.pbmode» را مطابق شکل زیر روی true قرار دهید.
قابلیت جلوگیری از ردیاب تبلیغات فایرفاکس

علاوه‌براین، اگر هنگام کار با قابلیت حریم‌ خصوصی جدید فایرفاکس با مشکل مواجه شدید، تنظیمات خود را دوباره به حالت استاندارد برگردانید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster