تحقیقات اخیر نشان می‌دهد افراد مجرد بیشتر در معرض خطر مرگ بر اثر علتهای مختلف و یا بیماری های قلبی عروقی قرار دارند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً مطالعه ای توسط انجمن قلب اروپا انجام گرفته است که طی آن نشان می دهد افراد مجرد در صورت ابتلا به نارسایی قلبی […]
تحقیقات اخیر نشان می‌دهد افراد مجرد بیشتر در معرض خطر مرگ بر اثر علتهای مختلف و یا بیماری های قلبی عروقی قرار دارند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً مطالعه ای توسط انجمن قلب اروپا انجام گرفته است که طی آن نشان می دهد افراد مجرد در صورت ابتلا به نارسایی قلبی با اعتماد به نفس کمتری می توانند بیماری خود را مدیریت کنند و همچنین در اجتماع با محدودیت بیشتری نیز مواجه هستند. به همین دلیل طول عمر آنها نیز کمتر خواهد بود.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 دکتر فابیان کرواگن یکی از محققان این مطالعه از دانشگاه وورتسبورگ  آلمان می گوید: حمایت اجتماعی در مدیریت طولانی مدت بیماری ها بسیار موثر است. همچنین همسران افراد متاهل نیز می‌توانند به آنها در پایبندی به داروها کمک کنند تا رفتارهای سالم تری را نیز ارائه کند. به طوری که بر طول عمر تاثیر داشته باشد. در این مطالعه مشخص شد بیماران مجرد به دلیل تعاملات اجتماعی پایین تر نسبت به بیماران متاهل اعتماد به نفس کمتری برای مدیریت نارسایی قلبی خواهند داشت.
در پژوهش  E-INH ۱۰۲۲ بیمار به دلیل نارسایی قلبی بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ مورد بررسی قرار گرفتند. در این بین ۶۳۳ نفر متاهل و ۳۷۵ نفر مجرد بودند و بقیه اطلاعات وضعیت تاهل خود را ارائه ندادند. با کمک پرسشنامه کاردیومیوپاتی کیفیت زندگی و محدودیت های اجتماعی آنها تعیین شد. پس از ده سال پیگیری حدود ۶۷ درصد از این بیماران فوت شدند. در این بین مجرد بودن نسبت به متاهل بودن با خطر بالاتر مرگ مخصوصاً به علت بیماری قلبی عروقی همراه بود. به گفته دکتر کرواگن اهمیت حمایت اجتماعی در بیماران دچار نارسایی قلبی به ارتباط بین ازدواج و طول عمر بستگی دارد. به طوری که اکنون متخصصان بهداشت باید وضعیت تاهل و گروه اجتماعی بیماران را در اختیار داشته باشند و از گروههای حمایت کننده نیز استفاده کنند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster