دانشمندان می گویند یک طوفان تخریب کننده قوی به زمین برخورد کرده است که توسط آنها شناسایی نشده بود و باعث غافلگیری آنها شده است. به گفته آنها، این طوفان دارای قدرت تخریب بوده و می تواند باعث نوسانات شبکه برق، اختلال در عملکرد ماهواره ها و ایجاد شفق های قطبی شود. به گزارش سرویس […]
دانشمندان می گویند یک طوفان تخریب کننده قوی به زمین برخورد کرده است که توسط آنها شناسایی نشده بود و باعث غافلگیری آنها شده است. به گفته آنها، این طوفان دارای قدرت تخریب بوده و می تواند باعث نوسانات شبکه برق، اختلال در عملکرد ماهواره ها و ایجاد شفق های قطبی شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، زمان برخورد این طوفان خورشیدی به زمین تاریخ 4 تیر بود. درست در زمانیکه 5 سیاره منظومه شمسی در مقارنه نادر قرار گرفته اند این اتفاق افتاد بطوری که منجمان در زمان عکاسی از این مقارنه با پدیده شفق های قطبی غافلگیر شدند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
طی چند روز پیش خروج جرم از تاج خورشیدی تشخیص داده شده بود. اما دانشمندان در مورد اینکه این طوفان ایجاد شده به سمت زمین بوده است یا نه اطمینان نداشتند. اما اکنون مطمئن هستند این طوفان خورشیدی به یک منطقه تعاملی هم چرخشی (CIR) تعلق داشته و از آنجا امده است. (CIR) با ایجاد پلاسما بدون ایجاد لکه خورشیدی باعث آزادسازی ناگهانی امواج از ستاره می شود. به همین دلیل شناسایی آن با دشواری همراه است. سرعت طوفان اخیر نیز در حداکثر سرعت به 2.52 میلیون کیلومتر برساعت رسید که به طوفان های قبلی ناشی از CIR شبیه است.
حدود یک هفته پیش نیز یک لکه خورشیدی غول پیکر شناسایی شده بود که در عرض 24 ساعت اندازه آن دوبرابر شد. محققان اکنون می گویند این لکه با چرخش خورشید دیگر به سمت زمین قرار ندارد و نمی تواند با خروج جرم باعث آسیب به زمین شود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster