ستاره‌شناسان دنباله دار بسیار بزرگی به نام K2 شناسایی کرده اند که حرکت آن به سمت داخل منظومه شمسی و به سوی زمین است. این دنباله دار برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ کشف شده بود و حرکت آن نمی تواند برای زمین تهدیدی محسوب شود و تنها می توان آن را در آسمان رصد […]
ستاره‌شناسان دنباله دار بسیار بزرگی به نام K2 شناسایی کرده اند که حرکت آن به سمت داخل منظومه شمسی و به سوی زمین است. این دنباله دار برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ کشف شده بود و حرکت آن نمی تواند برای زمین تهدیدی محسوب شود و تنها می توان آن را در آسمان رصد کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، دنباله داره موسوم به C/2017 K2 در تاریخ ۲۳ تیر امسال در نزدیکترین فاصله با زمین قرار می گیرد. البته حداقل فاصله این دنباله دار با زمین هنوز مشخص نشده است. اما به گفته پژوهشگران هرگز برخوردی بین آنها صورت نخواهد گرفت. این دنباله دار در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار مشاهده شد و در آن زمان در مکان بین زحل و اورانوس قرار داشت. اما اکنون محل آن عبور از ابر قدرت و حرکت به سمت زمین است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
اندازه این دنباله دار تقریباً دو برابر کوه اورست است و منجمان آماتور می‌توانند حتی با یک تلسکوپ کوچک نیز آن را رصد کنند. با توجه به اینکه این دنباله دار به قدر کافی نور دارد از زمین قابل مشاهده خواهد بود. این دنباله دارها معمولاً به دلیل وجود انرژی خورشیدی و افزایش دمای گازها پدیده ای را به دنبال خود دارند که از آن به عنوان دم دنباله دار یاد می شود. با توجه به اینکه روشنایی این دنباله دار در بهترین حالت ۸ یا ۷ عنوان شده است برای چشم غیر مسلح همچنان غیر قابل مشاهده خواهد بود. اما در صورت وجود آلودگی نوری بسیار کم ممکن است بتوان آن را رصد کرد. از طرفی رصدخانه های حرفه‌ای نیز قصد دارند در زمان نزدیک شدن این دنباله دار بزرگی هسته آن را اندازه گیری می کنند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster