ای ام دی در هفته‌ی جاری اعلام کرد که دسترسی به تراشه‌های سری تردریپر پرو 5000 خود را گسترش خواهد داد. این تراشه‌ها سال گذشته‌ی میلادی در ورک استیشن لنوو ThinkStation P620 در دسترس قرار گرفته بودند اما قرار است تا از آغاز ماه جولای (10 تیر) برای سیستم‌های بیشتری از جمله دل Precision 7865 ارائه شوند و مدتی بعد نیز خرید آن‌ها از خرده‌فروشی‌ها ممکن شود.
از بین شرکت‌هایی که قصد دارند تا از تراشه‌های یادشده در سیستم‌های خود استفاده کنند می‌توان به Puget Systems اشاره کرد که امروز نتایج عملکرد این تراشه‌ها در اپلیکیشن‌‌های تولید محتوا را به اشتراک گذاشته است. تراشه‌های تردریپر پرو 5000 در آزمایش‌های بنچمارک PugetBench تقریباً در تمامی اپلیکیشن‌های تولید محتوا عملکرد بهتری را نسبت به سری Zen 2 و اینتل Xeon به ثبت رساندند.
بهترین عملکرد سری تردریپر 5000 در اپلیکیشن‌های داوینچی ریزالو (DaVinci Resolve)، وی‌ری (VRAY)، Cinebench R23 و به‌طور ویژه ادوبی افتر افکتس (Adobe After Effects) در بخش چندهسته‌ای بود. با این وجود، تراشه‌ی اینتل Core 19-12900K در اپلیکیشن‌های پریمیر پرو (Premier Pro)، فوتوشاپ، لایت‌روم کلاسیک (Lightroom Classic) و بخش تک‌هسته‌ای Cinebench R23 عملکردی مشابه تردریپر پرو 5000 داشته است. گفته می‌شود که اینتل نسل بعدی تراشه‌های ورک‌ استیشن خود را با نام Sapphire Rapid در سال 2022 در دسترس قرار خواهد داد.
منبع: TechSpot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster