در حال حاضر فناوری اطلاعات (IT) رشته ای است که به سرعت در حال پیشرفت است و اهمیت آن در آینده بیشتر خواهد شد. با گسترش ارتباطات در سراسر جهان آشنایی با فناوری اطلاعات اهمیت بیشتری پیدا می کند. آشنایی کامل با ابزار هایی از تلفن همراه گرفته تا رباتیک کمک زیادی به مشاغل می کند. در این مقاله اطلاعات کاملی درباره تحصیل در رشته های فناوری اطلاعات(IT) در کشور آلمان آورده شده است. با توجه به اهیمت بالای فناوری در آلمان، دانشگاه ها بهترین مکان برای آموزش فناوری اطلاعات هستند. این دانشگاه ها دوره های زیادی ارائه می دهند مانند دوره های تابستانی سه ماهه، دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و … .
روند درخواست برای تحصیل در دانشگاه های آلمان کار سختی نیست. برای تحصیل در آلمان به مدارک زیر نیاز دارید:
در این بخش لیستی از بهترین دانشگاه های آلمان برای کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند آورده شده است.
گرفتن مدرک IT  به این معنی نیست که آموزش تنها به کامپیوتر و فناوری محدود می شود. دوره های دیگری که در مقطع کارشناسی ارشد در زمینه فناوری اطلاعات ترکیب می شوند عبارتند از توسعه نرم افزار، بازاریابی، فرایند های تجاری، حسابداری مالی، حقوق تجاری و علوم کامپیوتر. در ادامه با رشته های دانشگاهی در کشور آلمان آشنا خواهید شد.
مدرک لیسانس در رشته فناوری اطلاعات یک دوره مقطع کارشناسی است که داوطلبان فارغ التحصیل را برای مشاغل مختلف در همان بخش یا ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد آماده می کند. طول این دوره 3 تا 4 سال است. در این بخش به برخی از دوره های کارشناسی در زمینه فناوری اطلاعات در آلمان اشاره می کنیم.
دوره کارشناسی ارشد در رشته های فناوری اطلاعات در آلمان حدود 2 سال طول میکشد و ممکن است به صورت تمام وقت یا پاره وقت برگزار شود. در این بخش شما را با بهترین دوره های کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات در آلمان آشنا میکنیم:
رشته های بسیاری در دوره دکتری در کشور آلمان وجود دارد که با تمرکز بیشتری به فناوری اطلاعات و شبکه می پردازند. طول دوره دکترا به این بستگی دارد که آیا شما یک دوره دکترا مرسوم (معمولا چهار ساله) یا یک دوره دکترا ساختار یافته (معمولا سه ساله9 را انتخاب میکنید.
رشته های فناوری اطلاعات در دوره دکترا در آلمان عبارتند از:
یکی از دلایلی که آلمان بهترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی بوده است امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور است. شما می توانید رشته های فناوری اطلاعات را درکشور آلمان به زبان انگلیسی انتخاب کنید. دانشگاه فنی مونیخ، Hochschule، مانهایم- دانشگاه علوم کاربردی، موسسه فناوری کارلسروهه، دانشگاه علوم کاربردی برمن و …. دانشگاه هایی هستند که دوره های فناوری اطلاعات را ارئه می دهند.  علاوه بر این در کشور آلمان امکان دریافت بورسیه هم وجود دارد تا دانشجویان فناوری اطلاعات بتوانند با خاطری آسوده اقدام به اخذ مدرک خود در این کشور نمایند.
مطالعه ادامه مطالب میتواند به شما در انتخاب یک رشته و دانشگاه خوب کمک کند. سوالات زیر را از خودتان بپرسید:
دانستن پاسخ این سوالات به شما کمک میکند تا مناسب ترین رشته را انتخاب کنید.
متخصصان با تجربه و واجد شرایط رشته  IT بعد از فارغ التحصیلی میتوانند در مشاغل مربوطه در شرکت های کوچک و متوسط در صنعت تولید یا در شرکت های بزرگ بین المللی مشغول به کار شوند. تقاضا برای نیرو کار به ویژه در زمینه های زیر وجود دارد:
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster