چین برنامه‌های فضایی خود را با قدرت بسیار زیاد ادامه می‌دهد و قصد دارد طی سال جاری به برنامه ریزی خود در پرتاب 50 ماهواره برسد. بطوریه این کشور توانسته است طی 48 ساعت 2 راکت به فضا پرتاب کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اولین راکت چین به نام کوآیژو 1A […]
چین برنامه‌های فضایی خود را با قدرت بسیار زیاد ادامه می‌دهد و قصد دارد طی سال جاری به برنامه ریزی خود در پرتاب 50 ماهواره برسد. بطوریه این کشور توانسته است طی 48 ساعت 2 راکت به فضا پرتاب کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اولین راکت چین به نام کوآیژو 1A از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در صحرای گوبی پرتاب شد. فراهم کننده خدمات مربوط به آن نیز توسط Expace انجام شده بود. این راکت وظیفه قرار دادن ماهواره تیانژینگ 1 را در نزدیک مدار قطبی برعهده داشت. در مورد این ماهواره اطلاعات کمی منتشر شده است. سازنده این ماهواره انستیتوی مکانیک و همچنین آکادمی علوم چین بوده است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
24 ساعت پس از آن شرکت CASIC به عنوان پیمانکار و اپراتور کشور چین در زمینه ساخت راکت های Long March، راکت لانگ مارچ 2D را از مرکز پرتاب های ژی چانگ از جنوب غربی چین به فضا ارسال کرد. این راکت با خود سه ماهواره از نوع یائوگان 35 را حمل میکرد و آنها را در ارتفاع 500 کیلومتری در مدار قرار داد. به گفته چین این سه ماهواره وظایفی مانند نقشه برداری، تخمین محصولات کشاورزی و پیش بینی بلایای طبیعی را بر عهده خواهدداشت. این دو پرتاب آخر چین 21امین و 22 امین پرتاب چین در سال 2022 محسوب می شود و این کشور قصد دارد تنها با کمک CASIC تا پایان سال 50 پرتاب انجام دهد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster