تحقیقات جدید محققان نشان می دهد حضور طولانی مدت در محیط های مجازی مانند متاورس باعث فشار بر چشم و کاهش بهره وری خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحقیق اخیر دانشمندان با آزمایش روی ۱۸ کارمند یک دانشگاه انجام گرفته است. آن ها به مدت یک هفته فعالیت های کاری […]
تحقیقات جدید محققان نشان می دهد حضور طولانی مدت در محیط های مجازی مانند متاورس باعث فشار بر چشم و کاهش بهره وری خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحقیق اخیر دانشمندان با آزمایش روی ۱۸ کارمند یک دانشگاه انجام گرفته است. آن ها به مدت یک هفته فعالیت های کاری خود را به متاورس منتقل کردند. پس از انجام این آزمایش مشخص شد حضور طولانی مدت در این محیط باعث فشار بر چشم های آنها و همچنین کاهش بهره وری شده بود. تمامی شرکت کنندگان در این آزمایش از کارکنان یک دانشگاه یا محقق بودند. آنها در طول یک هفته و در طول ۵ روز کاری حدود ۸ ساعت در روز در واقعیت مجازی در دفاتر خود حضور داشتند. اگرچه وظایف مشخصی به آنها اعلام نشده بود. اما همگی آنها از یک تجهیزات کاملاً یکسان در آزمایش استفاده کردند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 در این بین دو شرکت کننده به دلیل شرایطی مانند حالت تهوع و سردرد از این آزمایش بیرون رفتند. یکی از دلایل ایجاد چنین مشکلی وزن زیاد هدست Oculus Quest 2 بوده است. البته می توان از حالت تهوع به عنوان یکی از عوارض اصلی واقعیت مجازی نیز نام برد. دیگر افراد شرکت کننده به مدت یک هفته در این آزمایش حضور داشتند و سپس گزارش‌هایی را درمورد پیامدهای آن اعلام کردند.
 در این آزمایش مشخص شد محیط مجازی نسبت به محیط کار فیزیکی باعث افزایش ۴۲ درصدی سطح ناامیدی و ۴۸ درصدی درد چشم شده است. همچنین شرکت کنندگان گزارشی از بهره‌وری کمتر خود در کارها ارائه کردند. اگرچه برخی از آنها نیز مدعی شدند در آینده می توان از واقعیت مجازی برای انجام برخی کارها استفاده کرد و ممکن است در آینده با پیشرفت های فناوری برخی از مشکلات آن مرتفع شود.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster