کره جنوبی توانست برای اولین بار یک محموله ماهواره مدارگرد را با کمک یک راکت کره ای به فضا پرتاب کند.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کره جنوبی با هدف تبدیل شدن به یکی از کشورهای دارای فناوری فضایی یک محموله ماهواره مدار گرد را به فضا ارسال کرد. راکت این ماهواره […]
کره جنوبی توانست برای اولین بار یک محموله ماهواره مدارگرد را با کمک یک راکت کره ای به فضا پرتاب کند.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کره جنوبی با هدف تبدیل شدن به یکی از کشورهای دارای فناوری فضایی یک محموله ماهواره مدار گرد را به فضا ارسال کرد. راکت این ماهواره نیز توسط مهندسان کره ای طراحی و ساخته شده بود. راکت کره جنوبی با نام Nuri دویست تن وزن داشت و با نام حامل پرتابگر فضایی کره 2 توسط سازمان تحقیقات هوافضای کره طراحی شد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 همچنین در این عملیات یک ماهواره بدلی تا ارتفاع ۷۰۰ کیلومتر نیز پرتاب شد. البته کره جنوبی برای ارسال این ماهواره از مدت‌ها پیش برنامه ریزی هایی را انجام داده بود. پیش از این نیز کره جنوبی یک ماهواره را در سال ۲۰۱۳ به مدار ارسال کرده بود ولی در آن زمان راکت به کار رفته شده در پرتاب ساخت کشور روسیه بوده است.
 آزمایش های اولیه برای ساخت راکت نوری کره جنوبی از اکتبر ۲۰۲۱ آغاز شده بود. طی آزمایشات اولیه در آن زمان نقص مخزن اکسید کننده باعث ایجاد مشکل شد و نتوانست ماهواره بدلی را در مدار قرار دهد. کره جنوبی پس از موفقیت در اولین قدم پرتاب ماهواره و توسعه برنامه فضای خود قصد دارد بین سالهای 2023 تا 2027 چهار پرتاب آزمایشی دیگر نیز انجام دهد. همچنین در این پرتاب های آزمایشی محموله اعتبار سنجی نیز همراه با راکت پرتاب می شود. گفتنی است یکی از ماموریت های برنامه ریزی شده مربوط به ارسال یک ماهواره جاسوسی با هدف نظارت بر کره شمالی خواهد بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster