به زودی دستیار صوتی الکسا قابلیت جدیدی را در اختیار خواهد داشت که طی آن با شنیدن کمتر از یک دقیقه به صدای کاربر می‌تواند آن را تقلید کرده و شبیه به آن صحبت کند. حتی این صدا می تواند متعلق به یک فرد متوفی نیز باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، […]
به زودی دستیار صوتی الکسا قابلیت جدیدی را در اختیار خواهد داشت که طی آن با شنیدن کمتر از یک دقیقه به صدای کاربر می‌تواند آن را تقلید کرده و شبیه به آن صحبت کند. حتی این صدا می تواند متعلق به یک فرد متوفی نیز باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آمازون قصد دارد دستیار صوتی الکسا را به قابلیت جدیدی مجهز کند که طی آن با گوش دادن به صدای افراد قادر است مانند آنها صحبت کرده و یا داستان تعریف کند. دستیار صوتی الکسا مربوط به شرکت آمازون اکنون کاربران بیشماری در سراسر جهان دارد. با توجه به پیشرفت روز افزون این دستیار صوتی، آمازون نیز روی آن حساب ویژه‌ای باز کرده است. این دستیار در چند سال گذشته یکی از پر استفاده ترین دستیارهای صوتی بوده است. به همین دلیل آمازون قصد دارد ویژگی بیشتری نیز به آن اضافه کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
ویژگی جدید الکسا گوش دادن به صدای فرد در زمانی کمتر از یک دقیقه و صحبت کردن همانند وی است. به طوری که این دستیار صوتی می تواند با گوش دادن به صدای فرد مورد نظر آن را تقلید کرده و همانند وی حرف بزند و داستان تعریف کند. بنظر می‌رسد این ویژگی می‌تواند برای افرادی که در اطراف خود فرد فوت شده دارند بسیار جالب باشد.
 آمازون نیز این ویژگی را به راهی برای ماندگار کردن خاطرات عنوان کرده است. هنوز جزئیات دقیق تری در مورد این ویژگی جدید الکسا همانند زمان به کار رفته در این پروژه و یا دقت در شبیه سازی صدای فرد حقیقی منتشر نشده است. همچنین آمازون زمان دسترسی عمومی به این ویژگی را نیز اعلام نکرد. اما به نظر می‌رسد آمازون روی قابلیت یادگیری ماشینی و بهبود هوش مصنوعی این دستیار صوتی کار کرده است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster