سامسونگ اکنون دومین سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی خود با نام ایزوسل HP3 را رونمایی کرده است که یک سنسور دوربین 1/1.4 اینچی با اندازه پیکسل  0.56 میکرومتر محسوب می شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اولین سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ سال گذشته با نام HP1 رونمایی شده بود. سنسور قبلی یک سنسور 1/1.22 […]
سامسونگ اکنون دومین سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی خود با نام ایزوسل HP3 را رونمایی کرده است که یک سنسور دوربین 1/1.4 اینچی با اندازه پیکسل  0.56 میکرومتر محسوب می شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اولین سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ سال گذشته با نام HP1 رونمایی شده بود. سنسور قبلی یک سنسور 1/1.22 اینچی با اندازه پیکسل 0.64 میکرومتر بود سنسور دوم که به تازگی رونمایی شده است یک سنسور دوربین 1/1.4 اینچی است که با توجه به کاهش ۱۲ درصدی اندازه پیکسل سنسور امکان استفاده از آن در دستگاه های بیشتر وجود دارد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 از طرفی سامسونگ اعلام کرد ماژول سنسور جدید ۲۰ درصد حجم کمتری را اشغال می کند. از مهمترین مزیت سنسور جدید پشتیبانی از ۴ تریلیون رنگ خواهد بود که نتیجه آن تولید عکس های ۱۴ بیتی است. سنسور جدید سامسونگ به مکانیزم فوکوس خودکار Super QPD مجهز است به طوری که تمام پیکسل های آن می تواند از این قابلیت پشتیبانی کند. این فوکوس نسبت به سایر حسگرها دارای سنسور سریعتر و دقیق تر است. سنسور ایزوسل HP3 امکان تهیه ویدیو ها با وضوح 4k با سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه و همچنین ویدیوهای وضوح 8K و سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه را فراهم می کند. قابلیت Pixel Binning در سنسور جدید امکان تهیه عکسهای ۵۰ مگاپیکسلی و یا 12.5 مگاپیکسلی را با پیکسل های 1.12 و 12.5 میکرومتر ارائه می کند.
به گفته سامسونگ اکنون نمونه هایی از این سنسور 200 مگاپیکسلی با هدف آزمایش های اولیه در دسترس برخی کاربران قرار گرفته است. احتمالاً از اواخر سال جاری نیز تولید انبوه آن آغاز خواهد شد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster