آمازون امروز اولین ربات کارگر خودران خود با نام پروتئوس (Proteus) را معرفی کرد. این ربات توانایی انجام وظایف خود بدون نیاز به محدودشدن در فضای کنترل‌شده‌ی انبارها را دارد. به‌گفته‌ی آمازون، پروتئوس از فناوری‌های پیشرفته‌ی ایمنی، محافظت و مسیریابی بهره برده و به‌طور خودکار از برخورد با نیروهای انسانی جلوگیری می‌کند.
در قسمت جلویی ربات خودران پروتئوس از نور سبزرنگی استفاده شده که بلافاصله با قرارگرفتن انسان در محدوده‌ی آن، ربات فعالیت خود را متوقف می‌کند. آمازون ادعا می‌کند که این ربات نیاز به جابه‌جایی اشیای سنگین توسط نیروی انسانی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و در واقع به عنوان مکمل نیروی انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در حالی که آمازون ادعا می‌کند که ربات‌های این شرکت برای کارکنان انبارها سودمند هستند اما اطلاعات فاش‌شده‌ی داخلی در سال 2020 نشان داده است که میزان آسیب‌دیدگی‌ کارکنان در انبارهای بدون ربات‌های کارگر پایین‌تر از انبارهای مجهز به این ربات‌ها بوده است. همچنین گفته می‌شود که سهم تولید انبارهای مجهز به ربات‌ها کارگر بیشتر از دیگر انبارهاست.
با افزایش تعداد ربات‌های کارگر در انبارهای آمازون، بسیاری از کارکنان این شرکت نگران جایگزین‌شدن خود توسط این ربات‌ها هستند. با این وجود، اطلاعات فاش‌شده در سال گذشته نشان می‌دهد که این شرکت تا سال 2024 میلادی نیروی کار کافی برای انبارهای خود را نخواهد داشت و از این رو احتمالاً استفاده‌ی خود از ربات‌های کارگر را بیشتر خواهد کرد.
منبع: TechSpot
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster