با توجه به اینکه سامسونگ در چند سال اخیر در اکثر گوشی‌های هوشمند پریمیوم خود از دوربین های ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده کرده است، به نظر می‌رسد سونی نیز طی رقابت با سامسونگ وارد عرصه تولید حسگرهای جدید شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و طبق گزارش های منتشر شده توسط Digital […]
با توجه به اینکه سامسونگ در چند سال اخیر در اکثر گوشی‌های هوشمند پریمیوم خود از دوربین های ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده کرده است، به نظر می‌رسد سونی نیز طی رقابت با سامسونگ وارد عرصه تولید حسگرهای جدید شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و طبق گزارش های منتشر شده توسط Digital Chat Station اکنون سونی روی سری جدید از دوربین ها با نام IMX8 کار میکند که احتمالاً در گوشی های میان رده این شرکت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در حال حاضر اپل و گوگل از مشتریان سونی محسوب می‌شوند که در محصولات خود از بهترین دوربین های بازار استفاده می کنند. این دو شرکت به جای اولویت روی سخت افزار دوربین روی پردازش نرم افزاری تمرکز دارند. به طوری که هم اکنون اپل گرانترین آیفون خود را با یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی عرضه می کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 از طرفی پیش از این گوگل در گوشی های خود از حسگر ۱۲.۲ مگاپیکسلی نوع IMX363 سونی استفاده کرده بود. اما در حال حاضر از دوربین ۵۰ مگاپیکسلی سامسونگ استفاده می کند. حتی اپل نیز قصد دارد در گوشی های پریمیوم آینده خود دوربین های ۴۸ مگاپیکسلی به کار برد. به نظر می رسد تنها بهینه سازی نرم افزاری نمیتواند جایگزین وضوح تصویر بالاتر سخت افزاری شود. وضوح بالاتر در گوشی داده های بیشتری را با کیفیت بالا فراهم می کند. به نظر می رسد به همین‌دلیل سونی برای ادامه رقابت خود روی تولید حسگرهای 100 مگاپیکسلی کار می کند.
 البته پیش از این نیز اعلام شده بود سونی روی یک دوربین 50 مگاپیکسلی از سری IMX9 با اندازه یک اینچ تمرکز کرده است. به نظر می رسد اولین گوشی استفاده کننده از این حسگر نیز گوشی شیائومی ۱۲ اولترا باشد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster