TSMC در حال ساخت چهار کارخانه جدید برای تولید تراشه‌های ۳ نانومتری است. ارزش هریک از این کارخانه‌ها ۱۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.
ازآن‌‌جاکه اتکای جهان به فناوری و محاسبات هرروز در حال افزایش است، تراشه‌های نیمه‌هادی مشتریان بسیاری دارند. سامسونگ و TSMC بزرگ‌ترین برندهای تولیدکننده‌ی تراشه در جهان محسوب می‌شوند که برای به‌دست‌آوردن مشتریان جدید و حفظ مشتریان فعلی پابه‌پای هم رقابت می‌کنند.
به‌گزارش سم‌موبایل، سامسونگ چند هفته پیش برنامه‌ی سرمایه‌گذاری تقریباً ۳۵۵ میلیارد دلاری خود را اعلام کرد که کمک خواهد کرد تا TSMC را به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولید تراشه در دنیا شکست دهد. باوجوداین برای مقابله با این اقدامات، TSMC سرمایه‌گذاری حدود ۱۲۰ میلیارد دلاری خود را اعلام کرد. به‌عنوان بخشی از این طرح، شرکت تایوانی ساخت چهار کارخانه جدیدش را به‌ارزش هرکدام ۱۰ میلیارد دلار در تایوان آغاز کرده است.

به‌گفته‌ی Nikkei Asia، هر چهار کارخانه تولیدی جدید برای تراشه‌های ۳ نانومتری در نظر گرفته شده‌اند. شرکت‌های TSMC و Samsung Foundry با گره‌های پیشرفته خود ازجمله ۳ و ۵ نانومتری سعی می‌کنند تا نظر ای‌ام‌دی، اپل، انویدیا، کوالکام و مدیاتک را به خود جلب کنند. هر دو شرکت درحال‌حاضر تراشه‌های ۴ نانومتری تولید می‌کنند.
Samsung Foundry و TSMC برنامه‌های خود را برای تولید تراشه‌های ۳ نانومتری در اواخر سال ۲۰۲۲ اعلام کرده‌اند و تا سال ۲۰۲۵ انبوهی از تراشه‌های ۲ نانومتری را تولید خواهند کرد. با اینکه سامسونگ فناوری پیشرفته GAA را با فرایند ۳ نانومتری خود آماده می‌کند، درمقابل TSMC آن را با فرایند ۲ نانومتری خود به‌ارمغان خواهد آورد. درنهایت، تنها زمان مشخص خواهد کرد که کدام برند در بازار پیشتاز خواهد بود.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster