Sketch نرم افزاری برای سیستم عامل mac است. Sketch یک نرم افزار برای طراحی دیجیتال است. اصلی ترین کاربرد نرم افزار Sketch، طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری موبایل، وب و دسکتاپ است. اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم که نرم افزار Sketch چیست ، باید بگوییم که نرم افزار Sketch از آن جا که یک نرم افزار طراحی برداری است ، تمام گرافیک های به کار رفته را مقیاس پذیر می کند.
برای آن که لایسنس نرم افزار Sketch را به دست آورید، باید تنها یک بار ۹۹ دلار واریز کنید. سپس بعد از آن برای یک سال می توانید نرم افزار را در اختیار داشته باشید. امروزه، نرم افزار Sketch یک ابزار پیشرو برای طراحان UX/UI برای طراحی UI به شمار می آید. البته نرم افزار های دیگری هم در رقابت با نرم افزار Sketch برای طراحی UI وجود دارند که همگی از کیفیت بالایی برخوردارند. اگر بخواهیم بعضی از رقیبان نرم افزار Sketch را نام ببریم، می توانیم به Adobe XD، Figma و InVision Studio اشاره کرد.
یکی دیگر از مزیت های نرم افزار Sketch این است که افزونه های زیادی در این نرم افزار به راحتی نصب می شوند. به دلیل تعدد و تنوع زیاد افزونه هایی که در این نرم افزار نصب می شوند، شما می توانید به راحتی امکانات نرم افزار Sketch را گسترش دهید. همچنین می توانید از پلاگین Sketch برای مدیریت آسان کتابخانه طراحی سیستم UI استفاده کنید. منابع طراحی رایگان زیادی وجود دارد که به صرفه جویی در زمان و شروع سریع پروژه های طراحی کمک می کند.
تا به اینجای مقاله به شما توضیح دادیم که نرم افزار Sketch چیست. همانطور که بیان کردیم نرم افزار Sketch برای طراحی UI کاربرد دارد. در این بخش به بررسی موارد قابل طراحی با نرم افزار Sketch بپردازیم. ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.
از آن جا که نرم افزار Sketch به دلیل هدف طراحی دیجیتالش، از نمایه CMYK داخلی برخوردار نیست، استفاده از آن برای اهداف چاپ حرفه ای توصیه نمی شود.
حال که به شما توضیح دادیم که نرم افزار Sketch چیست، بهتر است به این موضوع بپردازیم که نرم افزار Sketch برای چه کسانی مناسب است. همانطور که در توضیح نرم افزار Sketch چیست بیان کردیم، نرم افزار Sketch نرم افزاری برای سیستم عامل مک است. در نتیجه، اگر از سیستم عامل مک استفاده نمی کنید، نرم افزار Sketch نمی تواند برای شما مفید باشد.
البته یک نرم افزار در سیستم عامل ویندوز وجود دارد که می تواند فایل های گرفته شده از نرم افزار Sketch را تفسیر کند. در نتیجه می توانید فایل های نرم افزار Sketch را در آن برنامه در سیستم عامل ویندوز خود اجرا کنید، اما مشکلی که این نرم افزار دارد این است که شما نمی توانید این فایل ها را ویرایش دهید. در واقع، این نرم افزار تنها برای مشاهده فایل های Sketch در سیستم عامل ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی دیگر از مزیت های نرم افزار Sketch این است که به دلیل به روز رسانی های متعددی که برای این برنامه آمده است، نرم افزار Sketch نرم افزاری بسیار سبک و روان است. در واقع، برای اجرا و کار با نرم افزار Sketch نیازی نیست که یک رایانه شخصی قدرتمند داشته باشید. حتی می توان گفت که نرم افزار Sketch بر روی ارزان ترین مک موجود هم می تواند به خوبی و بدون نقص اجرا شود.
محبوبیت نرم افزار Sketch در طی چند سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است. در این بخش از مقاله سعی کرده ایم بعضی از بهترین ویژگی های نرم افزار Sketch را بررسی کنیم.
همانطور که گفتیم، نرم افزار Sketch از تعداد زیادی پلاگین تشکیل شده است که شما می توانید متناسب با نیاز خود آن ها را نصب کنید تا عملکرد نرم افزار خود را بهبود ببخشید و وظایف خاصی را خودکار کنید. دلیل افزایش محبوبیت Sketch این است که توسط یک جامعه باورنکردنی از توسعه دهندگان و طراحان اختصاصی پشتیبانی می شود.
Sketch دارای یک بوم بی نهایت است که به شما امکان می دهد تابلوهای هنری انعطاف پذیر را ایجاد کرده و بین آنها جابجا شوید. علاوه بر این، مجموعه ای از پیش تنظیم های Artboard وجود دارد که می توانید از آنها برای سازماندهی کار خود با ابعاد از پیش تعیین شده استفاده کنید.


info@bizzone.ir آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.

source

توسط digitalwebmaster