عصای هوشمند ابداع شده میتواند به بیماران حرکتی در حین راه رفتن کمک کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک شرکت آمریکایی با هدف کمک به بیماران حرکتی برای راه رفتن بدون نیاز به کمک نوعی عصای هوشمند ساخته است. استفاده از عصا برای پیاده روی از زمان های قدیم تا کنون […]
عصای هوشمند ابداع شده میتواند به بیماران حرکتی در حین راه رفتن کمک کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک شرکت آمریکایی با هدف کمک به بیماران حرکتی برای راه رفتن بدون نیاز به کمک نوعی عصای هوشمند ساخته است. استفاده از عصا برای پیاده روی از زمان های قدیم تا کنون یک راه حل برای حل مشکلات راه رفتن بوده است. اکنون شرکت آمریکایی کن موبیلیتیز CAN Mobilities پس از ۵ سال بررسی با هدف مقابله با مشکلات مختلف و بررسی راه حل های آن نوعی عصای هوشمند به نام کن گو CAN Go توسعه داده است که توانسته طی آن یک طرح قدیم را با یک وسیله قرن جدید ادغام کند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
این عصای راحت و هوشمند از یک بدنه آلومینیومی ساخته شده است یک دستگیره نرم و بدون لرزش نیز در آن تعبیه شده است. همچنین حسگر های داخلی ژیروسکوپ ها و شتاب سنج های درون این عصا سطح فعالیت و سرعت راه رفتن را ردیابی خواهد کرد. به دلیل استفاده از سیم کارت در بدنه این عصا امکان تماس صوتی و مکان یاب جی پی اس نیز وجود دارد. همچنین این عصای هوشمند می‌تواند برخی داده های حیاتی پزشکی را نیز ثبت کند.
احمد الغازی بنیانگذار و مدیرعامل شرکت کن موبیلیتیز طی ۵ سال ایده خود را پیاده سازی کرده است. هدف از این ایده نیز کمک به بیماران دارای مشکلات حرکتی بوده است. همچنین برای ساخت این عصا سال ها آزمایش های دقیق انجام گرفت تا بتوان با استفاده از این عصا سالمندان بالای ۶۵ سال را به استقلال کامل در راه رفتن رساند. علاوه بر افراد سالمند بخش دیگری از بیماران دارای مشکلات حرکتی شامل بیماران جوانتری هستند که از بیماری‌هایی مانند پارکینسون، ام اس و آرتروز رنج می برند و یا به دلیل جراحی یا حوادث دچار مشکل حرکتی شده اند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster