شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت و متا از هوش مصنوعی برای مدیریت بهتر دیتاسنترها بهره می برند.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تمامی شرکت‌های بزرگ فناوری برای بهینه سازی شیوه های مدیریت دیتاسنترها روش های جدیدی را جایگزین کرده اند. به عنوان مثال گوگل نیز چند سال پیش از فناوری هوش مصنوعی […]
شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت و متا از هوش مصنوعی برای مدیریت بهتر دیتاسنترها بهره می برند.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تمامی شرکت‌های بزرگ فناوری برای بهینه سازی شیوه های مدیریت دیتاسنترها روش های جدیدی را جایگزین کرده اند. به عنوان مثال گوگل نیز چند سال پیش از فناوری هوش مصنوعی برای مدیریت انرژی بهتر استفاده کرد. اکنون مایکروسافت و متا نیز قصد دارند از این فناوری به نفع خود استفاده کنند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 به گفته مایکروسافت این شرکت اکنون روی توسعه یک سیستم هوش مصنوعی جدید کار می کند که می تواند با تحلیل داده های مربوط به منابع مختلف هشدارهایی را برای تیم‌های عملیاتی دیتاسنترها ارسال کند. بدین ترتیب از حوادث ایمنی و اثرات آن جلوگیری خواهد شد. همچنین مایکروسافت یک سیستم مکمل و مرتبط دیگر را خواهد ساخت تا ازطریق آن بتواند تاثیر عوامل مختلف بر زمانبندی ساخت دیتاسنترها را نیز شناسایی کرده و آنها را پیش بینی کند.
 احتمالاً زمان ورود این سیستم به دیتاسنترهای این شرکت تا اواخر سال انجام میشود. متا هم قصد دارد پیش بینی چگونگی عملکرد دیتاسنترها در شرایط محیطی بسیار سخت را به هوش مصنوعی بسپارد. به گفته این شرکت اکنون توسعه مدل های فیزیکی برای شبیه سازی شرایط دشوار آغاز شده است و قرار است داده های آن به هوش مصنوعی منتقل شود تا بهینه سازی هایی در مصرف انرژی سیستم های خنک سازی و جریان هوا انجام بگیرد.
به گفته سخنگوی متا در حال حاضر داده های عملیاتی زیادی از دیتاسنترها دریافت می شود و دستگاه های موجود در شبکه نیز دارای بار کاری متفاوت هستند. مقدار انرژی متفاوتی نیز توسط آنها مصرف می شود و هر کدام از آنها نیز گرمای خاص خودشان را تولید میکنند. به همین دلیل تیم زیرساخت خط داده های هر سرور را به صورت جداگانه جمع آوری کرده و بر اساس آن مدل های مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد می کند و در نتیجه بهینه سازی توان و بهره وری انجام می گیرد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster