شکایت جدید علیه اپل توسط یک فعال حقوق مصرف کنندگان تنظیم شده است. در این شکایت اپل به عدم اطلاع رسانی دقیق در مورد کاهش عملکرد گوشی های قدیمی آیفون متهم شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این فعال حقوق مصرف کنندگان یک شکایت ۹۱۵ میلیون دلاری علیه اپل تنظیم کرده است. […]
شکایت جدید علیه اپل توسط یک فعال حقوق مصرف کنندگان تنظیم شده است. در این شکایت اپل به عدم اطلاع رسانی دقیق در مورد کاهش عملکرد گوشی های قدیمی آیفون متهم شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این فعال حقوق مصرف کنندگان یک شکایت ۹۱۵ میلیون دلاری علیه اپل تنظیم کرده است. پیش از این اپل برای بهبود عملکرد باتری در دستگاه های قدیمی خود یک بروزرسانی نرم افزاری منتشر کرد تا عملکرد دستگاه را کاهش دهد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 گفته می شود این اقدام اپل در سال ۲۰۱۷ و برای کاهش عملکرد گوشی های اپل انجام گرفته است. پس از آن اپل این موضوع را تایید کرد و سپس اعلام کرد این اقدام با هدف جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی این گوشی ها انجام گرفته بود. البته به نظر می‌رسد پس از آن اقدامی برای اطلاع رسانی غیر فعال کردن این قابلیت در اختیار کاربران قرار داده نشد.
 اکنون جاستین گاتمن یک فعال حقوق مصرف کنندگان شکایتی را علیه اپل تنظیم کرده است که می تواند باعث دریافت خسارتی بالغ بر ۹۱۵ میلیون دلار شود. البته در صورت موفقیت وی این مبلغ باید بین ۲۵ میلیون نفر تقسیم شود. هاتمن میگوید اطلاع رسانی درستی در مورد کاهش عملکرد دستگاه های آیفون توسط اپل انجام نشد و همچنین این شرکت قصد داشت ناتوانی باتری آیفون های قدیمی را پنهان کند. او در مورد شکایت خود میگوید: این شرکت با پنهان کردن به روز رسانی های نرم افزاری و کند کردن دستگاه ها تا ۵۰ درصد به جای ارائه خدمات تعویض، تعمیر و یا جبران خسارت کاربران این دستگاه ها را گمراه کرد. در صورت موفقیت آمیز بودن این شکایت دیگر شرکت‌های برتر نیز با ارزیابی مجدد مدل های تجاری خود از انجام چنین اقداماتی جلوگیری خواهند کرد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster