اپل نسخه‌ی پایه‌ی مک استودیو را به همراه تراشه‌ی M1 مکس به بازار عرضه کرده که از آن در لپ تاپ‌های مک بوک پرو 14 و 16 نیز استفاده شده است. حالا آزمایش‌های اخیر نشان دادهاند که ایم محصول از نظر عملکرد تفاوتی با مک بوک پرو 16 ندارد.
همان‌طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، نسخه‌ی پایه‌ی مک استودیو با قیمتی کمتر از مک بوک پرو 16 در دسترس قرار گرفته است اما توجه داشته باشید که اپل این محصول را بدون وسایل جانبی به بازار عرضه کرده و کاربران باید دستگاه‌های ورودی مخصوص آن را نیز به‌طور جداگانه خریداری کنند. در طرف دیگر، مک بوک پرو 16 از نمایشگر مینی ال ای دی و اسپیکرهای فوق‌العاده‌ای بهره برده و از مزیت قابل حمل‌بودن برخوردار است.
هر دو محصول یادشده از میزان SSD یکسانی برخوردار بوده و از باند 80 مگاهرتزی وای‌فای 6 بهره می‌برند اما مهم‌ترین نکته در خصوص این دو دستگاه، عملکرد یکسان تراشه‌ی M1 مکس در آن‌هاست. در واقع تنها تفاوت اصلی این دو دستگاه در سیستم خنک‌سازی آن‌هاست. مک استودیو هنگام اجرای وظایف سنگین کاملاً ساکت بوده و صدای فن‌های خنک‌کننده‌ی آن به سختی شنیده می‌شود اما مک بوک پرو 16 در شرایط مشابه، صدای بیشتری را تولید می‌کند.
منبع: NotebookCheck
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster