یک رادیو تلسکوپ چین به‌تازگی سیگنالی را شناسایی کرده است که به نظر می‌رسید مربوط به زندگی فرازمینی باشد.
این سیگنال که توسط تلسکوپ رادیویی FAST کشف شده است گویا ردپایی از هوش فرازمینی داشته است و وزیر علوم و فناوری چین نیز این احتمال را رد نکرده است. اما یکی از محققان دانشگاه کالیفرنیا گفته است که این سیگنال‌ها احتمالا مربوط به تداخلات رادیویی است و ربطی به زندگی فرازمینی ندارد.
تلسکوپ FAST یکی از بزرگترین تلسکوپ‌های رادیویی دنیاست که هدف آن یافتن هوش فرازمینی از طریق دریافت و آنالیز سیگنال‌های دریافتی از همه نقاط کیهان است. البته از آنجائیکه FAST بسیار حساس است، شناسایی سیگنال‌ها از یکدیگر بسیار دشوار است؛ بنابراین دانشمندان همیشه در مورد یافته‌های این تلسکوپ با احتیاط اظهارنظر می‌کنند.
در مورد جدید نیز ظاهرا همین اتفاق افتاده است و بسیاری از محققان معتقدند که این سیگنال‌ها احتمالا تداخلات رادیویی باشند، اما دانشمندان چینی می‌گویند که سیگنال‌های دریافتی متعلق به طیف خاصیاز امواج هستند و بعید است که منشا آن‌ها طبیعی باشد. 
در هر حال، دانشمندان نیاز دارند که در مورد این سیگنال‌ها تحقیقات بیشتری انجام دهند و آن‌ها را با داده‌های بیشتری مقایسه کنند تا منشا آن‌ها مشخص شود. اگر این سیگنال‌ها متعلق به هوش فرازمینی باشند قطعا کشف بزرگی خواهد بود و می‌تواند ما را در مسیر دیگری قرار دهد.
منبع: DigitalTrends
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster