دانشمندان برای اولین بار توانستند با استفاده از نور سلول‌های سرطانی میکروسکوپی را شناسایی و از بین ببرند. بدین ترتیب یک درمان انقلابی برای سرطان ایجاد خواهد شد که با استفاده از آن جراح ها می توانند بیماری سرطان را تشخیص و آن را درمان کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تیمی […]
دانشمندان برای اولین بار توانستند با استفاده از نور سلول‌های سرطانی میکروسکوپی را شناسایی و از بین ببرند. بدین ترتیب یک درمان انقلابی برای سرطان ایجاد خواهد شد که با استفاده از آن جراح ها می توانند بیماری سرطان را تشخیص و آن را درمان کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تیمی از مهندسان، فیزیکدانان، جراحان مغز و اعصاب، زیست‌شناسان و ایمونولوژیست ها در بریتانیا، لهستان و سوئد برای طراحی درمانی به عنوان فوتوایمونوتراپی با یکدیگر همکاری کردند.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
اکنون فوتوایمونوتراپی پنجمین درمان سرطان پس از جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و ایمونوتراپی محسوب می شود. در این روش با استفاده از نور سلول های سرطانی در تاریکی درخشش خواهند داشت و جراحان می توانند با استفاده از آن تومورهای بیشتری را از بین ببرند. همچنین امکان نابودی سلول‌های باقیمانده در عرض چند دقیقه پس از اتمام جراحی وجود دارد.
 آزمایش انجام شده با کمک این روش روی موش‌های مبتلا به گلیوبلاستوما از شایع ترین سرطان مغز نشان داد با کمک این روش درمانی جدید کوچکترین سلولهای سرطانی نیز با درخشش مشخص شده و جراحان می توانند آنها را خارج کنند و سپس باقی مانده را از بین ببرند. آزمایشات فوتوایمونوتراپی به رهبری موسسه تحقیقات سرطان لندن مشخص کرد این درمان با پاسخ ایمنی همراه خواهد بود  که می تواند سیستم ایمنی را برای مقابله با سلول های سرطانی در آینده آماده کند. بدین ترتیب پس از جراحی از عود مجدد نیز جلوگیری خواهد شد.
به گفته گابریلا کرامر از محققان این مطالعه درمان سرطان های مغز مانند گلیوبلاستوما سخت است و متاسفانه برای درمان آن گزینه های درمانی متنوع وجود ندارد. همچنین جراحی برای برداشتن تومور نیز با مشکلاتی همراه خواهد بود. اما روش جدید برای پیدا کردن سلول های سرطانی و از بین بردن باقی مانده آن بسیار مفید است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster