بر اساس گزارش کانال یوتیوب Moore’s Law Is Dead، ای ام دی به‌زودی نسخه‌ی جدیدی از تراشه‌ی موبایلی Phoenix را معرفی خواهد کرد که از معماری Zen 4 و گرافیک RDNA3 بهره می‌برد. گفته می‌شود که شرکت ولو از این تراشه، که با نام Little Phoenix شناخته می‌شود، در کنسول دستی استیم دک 2 استفاده می‌کند.
با توجه به گزارش کانال MLID، تراشه‌ی Little Phoenix از برد جامع 110 تا 150 میلی‌متری بهره برده و بر اساس فرآیند تولید جدید TSMC طراحی می‌شود. این تراشه از 4 هسته، 8 رشته و فرکانس بوست 4 گیگاهرتز تشکیل شده و عملکرد آن حدود 50 درصد بهتر از تراشه‌ی موجود در استیم دک 1 خواهد بود. همچنین گرافیک مجتمع این تراشه نیز از 8 واحد پردازشی با 1024 هسته‌ی استریم تشکیل می‌شود.
کنترلر حافظه‌ی این تراشه به LPPDR از نوع 128 بیتی محدود خواهد بود و پهنای باند حافظه‌ی آن نیز به نوع حافظه‌ای که ولو در کنسول خود از آن استفاده می‌کند بستگی خواهد داشت. برای مثال، LPDDR5-6400 پهنای باند استیم دک 2 را حدود 16 درصد افزایش می‌دهد اما این عدد برای حافظه‌ی LPDDR5X-8533 بیش از 50 درصد خواهد بود. انتظار می‌رود که این تراشه توان اجرای بازی‌های AAA با نرخ 60 فریم بر ثانیه را داشته باشد.
منبع: NotebookCheck
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster