نسخه‌ی جدید اپلیکیشن ایکس باکس در ویندوز میزبان قابلیتی شده که نحوه‌ی اجرای بازی‌ها روی سیستم هر کاربر را اعلام می‌کند. مایکروسافت همچنین بخش جست‌و‌جوی اپلیکیشن ایکس باکس را بهبود داده است.
مایکروسافت در نسخه‌ی به‌روزشده‌ی اپلیکیشن ویندوزی ایکس باکس قابلیت جدیدی اضافه کرده است که به شما امکان می‌دهد قبل از دانلود هر بازی بفهمید که کامپیوترتان می‌تواند آن را بازی را به‌خوبی اجرا کند یا خیر.
اپلیکیشن ایکس باکس مدت‌ها است پیش‌نیاز سخت‌افزاری بازی‌ها را فهرست می‌کند، اما به‌لطف قابلیت جدید فهمیدن سازگاری یا عدم سازگاری کامپیوتر با هر بازی بسیار ساده‌تر می‌شود. مایکروسافت از قابلیت جدید با نام Game Performance Fit Indicator یاد می‌کند.
براساس گزارش ورج، اپلیکیشن Xbox عملکرد بازی‌های ویدیویی روی کامپیوترهایی با مشخصات شبیه کامپیوتر شما را بررسی و پیش‌بینی می‌کند که بازی روی سیستم شما به چه شکلی اجرا می‌شود. البته قابلیت جدید اپلیکیشن ایکس باکس در صفحه‌ی تمامی بازی‌ها به‌خصوص بازی‌های جدید اعمال نمی‌شود.
فردی به نمایندگی از مایکروسافت می‌گوید در گذر زمان پس از کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی نحوه‌ی اجرای بازی‌ها روی سخت‌افزارهای مختلف، شمار بازی‌هایی که تحت پشتیبانی قابلیت جدید هستند افزایش پیدا می‌کند.
ابزار Game Performance Fit Indicator در اپلیکیشن ایکس باکس
مایکروسافت می‌گوید افزون‌بر اضافه شدن قابلیت Game Performance Fit Indicator،‌ اپلیکیشن ایکس باکس یک‌سری بهبودها در زمینه‌ی ناوبری و ابزار جست‌وجو به خود می‌بیند. تمامی گزینه‌های ناوبری به نوار کناری (سایدبار) منتقل می‌شوند و بخش پایین سمت چپ اپلیکیشن حاوی فهرستی از بازی‌های در حال نصب خواهد بود. مایکروسافت می‌گوید دقت ابزار جست‌و‌جو را در پیدا کردن بازی‌های مدنظر کاربر افزایش می‌دهد.
مایکروسافت از حدوداً ۶ ماه پیش قابلیت‌های جدید را که به‌زودی به‌صورت عمومی منتشر می‌شوند آزمایش می‌کرد. درحال‌حاضر برای دستیابی به این قابلیت‌ها باید اپلیکیشن Xbox Insider را نصب کنید.
لوگوی زومجی
زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster