در حالی که انتقادات بسیار زیادی درباره استخراج بیت کوین (BTC) و مصرف انرژی آن وجود دارد، محققان در مقاله جدیدی ادعا کرده‌اند که بیت کوین در مقایسه با سیستم‌های پرداخت الکترونیکی کلاسیک، بهره‌وری انرژی بهتری دارد.
بر اساس داده‌های این گزارش، کل مصرف انرژی سیستم‌های پرداخت کلاسیک 4981 تراوات ساعت در سال است که با این وجود در طول سال 3.14 تریلیون تراکنش می‌توان انجام داد و هر تراکنش از 1.58 کیلووات ساعت انرژی استفاده می‌کند. استخراج بیت کوین در طول یک سال 88.95 تراوات ساعت انرژی مصرف می‌کند و می‌توان سالانه 133 میلیون تراکنش انجام داد. همچنین در هر تراکنش بیت کوین، بین 460 تا 653 کیلووات ساعت انرژی مصرف می‌شود.
با در نظر گرفتن لایتنینگ، کل مصرف انرژی در سال به 88.95 تراوات ساعت می‌رسد اما می‌توان 31.54 تریلیون تراکنش انجام داد. همچنین میزان مصرف انرژی هر تراکش تا 0.00282 کیلووات ساعت کاهش پیدا می‌کند. بنابراین با وجود سیستم لایتنینگ، در طول سال می‌توان تراکنش‌های بسیار بیشتری نسبت به سیستم‌های فعلی انجام داد و مصرف انرژی آن بسیار کمتر است.
«میشل خزاکا»، محقق اصلی این مطالعه در چکیده آن می‌نویسد:
«ما نشان داده‌ایم که بیت کوین 56 برابر کمتر از سیستم‌های کلاسیک انرژی مصرف می‌کند و حتی در یک تراکنش، سیستم‌های قدیمی 1 تا 5 برابر کارآمدتر است.»
او ادعا می‌کند که انجام تراکنش‌ها در شبکه لایتنینگ باعث می‌شود تا استخراج بیت کوین 194 میلیون برابر در مقایسه با سیستم‌های پرداخت کلاسیک و یک میلیون بار کارآمدتر از سیستم‌های پرداخت فوری باشد.
این مقاله که Bitcoin: Cryptopayments Energy Efficiency نام دارد، شامل 27 صفحه می‌شود و به صورت رایگان می‌توان آن را دانلود کرد.
بازار رمزارزها و به ویژه بیت کوین در چند وقت گذشته با سقوط آزاد همراه بوده و قیمت آن به زیر 20 هزار دلار رسید. روزهای قرمز بازار رمزارزها در شرایطی ادامه دارد که ترس و نگرانی حالا بیش از هر زمان دیگری گریبان سرمایه‌گذاران این بازار را گرفته است.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster