نتایج بنچمارک مربوط به چیپ M2 اپل نشان می دهد این تراشه توانسته است در عملکرد آزمون چند هسته ای حدود ۲۰ درصد نسبت به نسل قبلی خود سریع تر باشد.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بنچ مارک هایی از مک بوک پرو ۱۳ اینچی آینده اپل منتشر شده است که در […]
نتایج بنچمارک مربوط به چیپ M2 اپل نشان می دهد این تراشه توانسته است در عملکرد آزمون چند هسته ای حدود ۲۰ درصد نسبت به نسل قبلی خود سریع تر باشد.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بنچ مارک هایی از مک بوک پرو ۱۳ اینچی آینده اپل منتشر شده است که در آن عملکرد بهتر M2 نسبت به نسل قبلی مشاهده می شود. تراشه جدید اپل توانسته است در آزمون های تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب امتیاز 1919 و 8928 را کسب کند. این در حالی است که مک بوک پرو ۱۳ اینچی M1 در این آزمون امتیاز 1707 و 7419 را کسب کرده بود. بدین ترتیب چیپ M2 اپل در آزمون تک هسته ای ۱۲ درصد سریع‌تر و در آزمون چند هسته‌ای نیز حدود ۲۰ درصد سریع تر بوده است.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
 این در حالی است که اپل چیپ M2 را با ۱۸ درصد کارایی بیشتر در پردازشگر اصلی و ۳۵ درصد کارایی بیشتر در پردازشگر گرافیکی معرفی کرده بود. بدین ترتیب ادعاهای اپل با بنچمارک دستگاه تقریباً مطابق است. البته در زمان ورود اولین دستگاه به بازار عملکرد واقعی این چیپ مشخص خواهد شد. تراشه M2 در آزمون متال (Metal )  نیز توانسته است امتیاز چشمگیر 30627 را کسب کند. این در حالی بود که M1 در این آزمون به امتیاز 21001 دست پیدا کرده بود. در نتیجه در صورت درست بودن این امتیازها تراشه جدید اپل در آزمون چند هسته ای از تراشه هایی مانند Core i9 12900-K و i9 12900-KF اینتل نیز قدرتمندتر است.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster