لایحه جدیدی اخیراً در ژاپن به تصویب رسید که طی آن مجازات توهین به افراد در فضای اینترنت تا جریمه نقدی ۲۲۰۰ دلار و یک سال زندان افزایش پیدا کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ژاپن افرادی را که به توهین به دیگران محکوم شدند حدود ۳۰ روز زندان و جریمه کمتر […]
لایحه جدیدی اخیراً در ژاپن به تصویب رسید که طی آن مجازات توهین به افراد در فضای اینترنت تا جریمه نقدی ۲۲۰۰ دلار و یک سال زندان افزایش پیدا کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ژاپن افرادی را که به توهین به دیگران محکوم شدند حدود ۳۰ روز زندان و جریمه کمتر از ۱۰ هزار ین مجازات می کند. اما این قانون جزایی اصلاحیه جدیدی را دریافت کرده است که طی آن از تابستان سال جاری مدت زندان به یک سال و جریمه نقدی به حدود ۳۰۰ هزار ین افزایش می یابد. همچنین تعقیب کیفری نیز از مدت زمان یک سال به ۳ سال افزایش می یابد.
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
کلیه افرادی که در رسانه های اجتماعی یا هرجای اینترنت مطلبی منتشر کرده باشند به احتمال زیاد توسط شخصی توهین شدند. این رفتار می‌تواند در ژاپن تا یک سال زندانی داشته باشد.
سخنگوی وزارت دادگستری ژاپن در مورد این قانون در کشور ژاپن میگوید: این توهین به معنای تحقیر علنی موقعیت اجتماعی افراد بدون اشاره به حقایق خاص در مورد آنها خواهد بود. البته توهین با افترا تفاوت دارد. به گفته وکلا هنوز توضیح در مورد چه عبارت هایی توهین تلقی می شود و یا کدام عبارت مشمول مجازات خواهد بود بطور کامل انجام نشده است همچنین برخی معتقدند این قانون ممکن است روی آزادی بیان تاثیر داشته باشد. البته این قانون با یک ماده همراه تصویب شده است که طی این ماده، قانون مورد نظر باید هر سه سال یکبار مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوان تاثیر آن روی آزادی بیان را مشخص کرد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster